Belka
Środa, 23 Stycznia 2019   imieniny: Maria, Ildefons, Rajmund
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

ZAPRASZAMY NA PIKNIK RODZINNY POD KOPCEM WYZWOLENIA

Data publikacji: 2018-09-15, Data modyfikacji: 2018-09-15
A A AWydrukDrukuj  
 
O godz. 16:00 zapraszamy na piknik rodzinny pod Kopiec Wyzwolenia w Piekarach Śląskich. Plenerowa impreza będzie jednocześnie finałem wakacyjnej akcji „Sport wzbogaca – nałóg zatraca”.Organizatorami festynu są Komenda Miejska Policji w Piekarach Śląskich, piekarski MOSiR oraz Urząd Miasta w Piekarach Śląskich. Na wszystkich uczestników czekać będzie mnóstwo atrakcji, wśród których znajdą się m.in. pokazy służb mundurowych, koncerty oraz festiwal kolorów holi.

Pełna treść wiadomości na: piekary.slaska.policja.gov.pl/k18/informacje/wiadomosci/242405,ZAPRASZAMY-NA-PIKNIK-RODZINNY-POD-KOPCEM-WYZWOLENIA.html
piekary.slaska.policja.gov.pl, Źródło artykułu: piekary.slaska.policja.gov.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
piekary śląskie

Piekary Śląskie - miasto na prawach powiatu znajduje się w województwie śląskim (położone w południowej części Wyżyny Śląskiej). Położone jest nad rzeką Brynicą. Liczba ludności to około 54 tys.

Miasto jest celem pielgrzymek. Wszystko za sprawą obrazu Matki Boskiej Piekarskiej. Stanowi on jeden z głównych ośrodków kultu maryjnego w naszym kraju. Wśród innych obiektów sakralnych w mieście odnajdziemy zabytkowe kościoły, kompleksy kaplic i Bazylikę Najświętszej Marii Panny i św. Bartłomieja. Stanowi ona wizytówkę Piekar Śląskich. Miasto posiada bogate tradycje górnicze i hutnicze. Pierwsze wydobycie galmanu ruszyło tu już w 1704 roku. Miasto kopalń i hut oferuje liczne imprezy kulturalne z Dniami Miasta na czele. Turystów czeka mnóstwo atrakcji na szlaku Husarii Polskiej, Powstańców Śląskich, Tysiąclecia, Historii Górnictwa Górnośląskiego. Na tym pierwszym kroczyć będziemy trasą przemarszu wojsk polskich udających się na odsiecz Wiednia. Żeby zobaczyć te wszystkie wspaniałości, do miasta trzeba najpierw dojechać, umożliwia to autostrada A1, droga krajowa nr 94 i wojewódzka 911.  

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola