Belka
Poniedziałek, 10 Grudnia 2018   imieniny: Julia, Judyta, Daniel
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wiadomości
 
 

Przekazanie samochodu przystosowanego dla osób...

Data dodania: 2018-12-07
Dzięki środkom finansowym Miasta Piekary Śląskie oraz dotacji pozyskanej z PFRON zakupiony został nowy 9-osobowy bus do przewozu podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Piekarach Śląskich. Ur... więcej »
 
 

Uważajcie! te precelki są wycofane ze sprzedaży....

Data dodania: 2018-12-07
Popularne precelki Lajkonik zostały wycofane ze sprzedaży. Główny Inspektorat Sanitarny ostrzega przed popularną przekąską. Według informacji Głównego Inspekt... więcej »
 
 

SYLWESTER 2018 z Polsatem na Stadionie Śląskim....

Data dodania: 2018-12-07
Sylwester z Polsatem 2018/2019 odbędzie się na Stadionie Śląskim w Chorzowie, to już potwierdzone. A kto wystąpi na tym Sylwestrz? Kliknij w "zobacz galerię" i sprawdź. więcej »
 
 

Mikołajkowe spotkania w Piekarach Śląskich

Data dodania: 2018-12-06
6 grudnia jest dniem wyjątkowym, zwłaszcza dla najmłodszych. Z okazji Dnia Świętego Mikołaja Biuro Zdrowia i Spraw Społecznych zorganizowało mikołajkowe przedstawienia oraz upominki dla... więcej »
 
 

Bożonarodzeniowy kiermasz Warsztatów Terapii...

Data dodania: 2018-12-06
Ozdoby choinkowe, świąteczne wieńce, ceramiczne upominki oraz witraże. To wszystko będzie można nabyć już 8 grudnia podczas bożonarodzeniowego kiermaszu prac wykonanych przez uczestnik&... więcej »
 
 

Rozstrzygnięcie konkursu “HIV/AIDS - wiem, nie...

Data dodania: 2018-12-06
W minioną środę, 5 grudnia w Zespole Szkół Techniczno-Zawodowych w Piekarach Śląskich odbył się konkurs pn. „HIV/AIDS – wiem, nie boję się, toleruję”.... więcej »
 
 

Zapraszamy na kiermasz świąteczny w MSP nr 9

Data dodania: 2018-12-06
Już w najbliższą sobotę, 8 stycznia w Miejskiej Szkole Podstawowej nr 9 z Oddziałami Integracyjnymi z włączonymi Oddziałami Miejskiego Gimnazjum nr 1 w Piekarach Śląskich odbę... więcej »
 
 

Piekarscy policjanci otrzymali walizkę edukacyjną

Data dodania: 2018-12-06
Jak rozpoznać narkotyk lub przedmiot wykorzystywany do jego zażywania? Na te pytania już wkrótce odpowiadać będą policjanci z piekarskiej jednostki. Wkrótce nauczyciele, rodzice i inni... więcej »
 
 

Mikołajki 2018: Memy i śmieszne obrazki....

Data dodania: 2018-12-06
Memy i śmieszne obrazki na Mikołajki 2018. Od średniowiecza w Wigilię 6. grudnia święty Mikołaj przynosił dzieciom prezenty. Współcześnie w Polsce, noc... więcej »
 
 

Prezent na mikołajki dla DZIEWCZYNKI? Prezent na...

Data dodania: 2018-12-05
Co kupić na mikołajki dla DZIEWCZYNKI? Prezent na mikołajki dla dzieci. 6 grudnia, czyli mikołajki, to pierwsza grudniowa okazja do obdarowania prezentami, szczególnie najmłodszych... więcej »
 


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 518
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
piekary śląskie

Piekary Śląskie - miasto na prawach powiatu znajduje się w województwie śląskim (położone w południowej części Wyżyny Śląskiej). Położone jest nad rzeką Brynicą. Liczba ludności to około 54 tys.

Miasto jest celem pielgrzymek. Wszystko za sprawą obrazu Matki Boskiej Piekarskiej. Stanowi on jeden z głównych ośrodków kultu maryjnego w naszym kraju. Wśród innych obiektów sakralnych w mieście odnajdziemy zabytkowe kościoły, kompleksy kaplic i Bazylikę Najświętszej Marii Panny i św. Bartłomieja. Stanowi ona wizytówkę Piekar Śląskich. Miasto posiada bogate tradycje górnicze i hutnicze. Pierwsze wydobycie galmanu ruszyło tu już w 1704 roku. Miasto kopalń i hut oferuje liczne imprezy kulturalne z Dniami Miasta na czele. Turystów czeka mnóstwo atrakcji na szlaku Husarii Polskiej, Powstańców Śląskich, Tysiąclecia, Historii Górnictwa Górnośląskiego. Na tym pierwszym kroczyć będziemy trasą przemarszu wojsk polskich udających się na odsiecz Wiednia. Żeby zobaczyć te wszystkie wspaniałości, do miasta trzeba najpierw dojechać, umożliwia to autostrada A1, droga krajowa nr 94 i wojewódzka 911.  

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola