Belka
Sobota, 20 Października 2018   imieniny: Ireny, Kleopatry, Jana
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wiadomości
 
 

Wybory samorządowe już 21 października!

Data dodania: 2018-10-19
W najbliższą niedzielę, 21 października w całym kraju odbędą się wybory samorządowe. Swój głos będzie można oddać od godz. 7:00 do godz. 21:00.   21 pa... więcej »
 
 

Ósma edycja “Spotkań z Psychologią" w OK...

Data dodania: 2018-10-19
W czwartek, 18 października, w Ośrodku Kultury “Andaluzja” odbyła się ósma edycja „Spotkań z Psychologią”. Wśród wykładowców, którzy zab... więcej »
 
 

Przed nami weekend sportowych emocji!

Data dodania: 2018-10-19
Jak w każdy weekend nie może zabraknąć sportowych emocji! W sobotę o 18:00 Ruch Chorzów zmierzy się z Widzewem na stadionie przy Cichej w Chorzowie, rozgrywając “mecz przyjaźni&... więcej »
 
 

Piekary Śląskie z honorowym wyróżnieniem za...

Data dodania: 2018-10-18
17 października podczas VIII Europejskiego Kongresu MSP w Katowicach Miasto Piekary Śląskie otrzymało wyróżnienie honorowe za stworzenie małym i średnim przedsiębiorstwom warunk&oacut... więcej »
 
 

Pasowanie pierwszoklasistów na uczniów ZSTZ i...

Data dodania: 2018-10-18
17 października w Zespole Szkół Techniczno-Zawodowych odbyła się ceremonia pasowania pierwszoklasistów na uczniów. Uroczyste ślubowanie oficjalnie potwierdziło przynależno... więcej »
 
 

Życzenia z okazji Dnia św. Łukasza

Data dodania: 2018-10-18
Obchodzony 18 października Dzień Św. Łukasza Ewangelisty, patrona Służby Zdrowia, jest doskonałą okazją do wyrażenia uznania dla pracy wszystkich lekarzy, pielęgniarek, kadry ... więcej »
 
 

Planowana przerwa w dostawie wody na terenie...

Data dodania: 2018-10-17
Piekarskie Centrum Zarządzania Kryzysowego informuje, że jutro, 18 października wystąpi przerwa w dostawie wody na terenie dzielnicy Dąbrówka Wielka.   W związku z budową sieci wodo... więcej »
 
 

Konferencja naukowa "Spotkanie z nauką" dla...

Data dodania: 2018-10-17
Akademicki Zespół Szkół i Młodzieżowy Dom Kultury nr 2 zapraszają dyrektorów, nauczycieli przyrody, biologii i geografii na konferencję naukową pt „Spotkanie z nauk... więcej »
 
 

Relacja z ostatniej, LVII sesji Rady Miasta Piekary...

Data dodania: 2018-10-17
Wczoraj, 16 października, w sali Ośrodka Kultury “Andaluzja” odbyła się ostatnia sesja Rady Miasta Piekary Śląskie kadencji 2014-2018, podczas której wręczono stypendia Prezyde... więcej »
 
 

Pierwsze zmodernizowane budynki przyłączone do...

Data dodania: 2018-10-16
Dziś oficjalnie przyłączono pierwsze trzy zmodernizowane budynki na Osiedlu Wieczorka do sieci centralnego ogrzewania. Dla mieszkańców dźwiganie ciężkich wiader z węglem pozostanie je... więcej »
 


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 489
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
piekary śląskie

Piekary Śląskie - miasto na prawach powiatu znajduje się w województwie śląskim (położone w południowej części Wyżyny Śląskiej). Położone jest nad rzeką Brynicą. Liczba ludności to około 54 tys.

Miasto jest celem pielgrzymek. Wszystko za sprawą obrazu Matki Boskiej Piekarskiej. Stanowi on jeden z głównych ośrodków kultu maryjnego w naszym kraju. Wśród innych obiektów sakralnych w mieście odnajdziemy zabytkowe kościoły, kompleksy kaplic i Bazylikę Najświętszej Marii Panny i św. Bartłomieja. Stanowi ona wizytówkę Piekar Śląskich. Miasto posiada bogate tradycje górnicze i hutnicze. Pierwsze wydobycie galmanu ruszyło tu już w 1704 roku. Miasto kopalń i hut oferuje liczne imprezy kulturalne z Dniami Miasta na czele. Turystów czeka mnóstwo atrakcji na szlaku Husarii Polskiej, Powstańców Śląskich, Tysiąclecia, Historii Górnictwa Górnośląskiego. Na tym pierwszym kroczyć będziemy trasą przemarszu wojsk polskich udających się na odsiecz Wiednia. Żeby zobaczyć te wszystkie wspaniałości, do miasta trzeba najpierw dojechać, umożliwia to autostrada A1, droga krajowa nr 94 i wojewódzka 911.  

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola