Wiadomości - Miejski serwis informacyjny: Piekary Śląskie
Belka
Środa, 22 Sierpnia 2018   imieniny: Maria, Cezary, Tymoteusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wiadomości
 
 

Piknik "Łączymy pokolenia" w Parku...

Data dodania: 2018-08-21
Piknik dla seniorów oraz ich wnuków „Łączymy pokolenia” w Rosarium w Parku Śląskim będzie już w czwartek 23 sierpnia. Początek wydarzenia o godzinie 11... więcej »
 
 

MEMY z Morawieckim. Premier: 20 lat temu...

Data dodania: 2018-08-21
MEMY z Morawieckim. W czasie spotkania wyborczego w Sandomierzu premier Mateusz Morawiecki powiedział - Ja sam negocjowałem przystąpienie do Unii Europejskiej 20 lat temu i doskonale wiem, jak w U... więcej »
 
 

Pielgrzymka Stanowa Kobiet i Dziewcząt do Piekar...

Data dodania: 2018-08-20
Prośba o zdrowie, pomyślność dla rodziny czy boże błogosławieństwo – to tylko nieliczne intencje z jakimi przyszły wczoraj, 19 sierpnia kobiety i dziewczęta na Wzgórze... więcej »
 
 

Bezpłatna szkoła rodzenia

Data dodania: 2018-08-20
Piekarskie Centrum Medyczne Sp. z o. o. prowadzące Szpital Miejski w Piekarach Śląskich p.w. Św. Łukasza zaprasza na bezpłatne zajęcia w szkole rodzenia. Udział w nich mogą wzią... więcej »
 
 

Piekarscy stróże prawa zabezpieczali pielgrzymkę...

Data dodania: 2018-08-20
Wczoraj odbyła się kolejna pielgrzymka do Sanktuarium Matki Boskiej Piekarskiej. W trakcie, gdy pielgrzymi w licznych grupach przybywali do Piekar Śląskich, o ich bezpieczeństwo dbało blisko 80 polic... więcej »
 
 

Komendant podziękował za pomoc w zatrzymaniu...

Data dodania: 2018-08-20
Dzięki wzorowej postawie świadka, tym razem nie doszło do tragedii. 30-latek nie tylko powiadomił policjantów o podejrzanym zachowaniu kierującego oplem, ale także jechał za nim przez kilk... więcej »
 
 

Płaca minimalna 2019: Ile będzie na rękę za...

Data dodania: 2018-08-20
Płaca minimalna 2019 wzrośnie od 1 stycznia o ponad 100 zł. Więcej dostaniemy za godzinę na rękę, na etacie oraz umowach o dzieło i zlecenie. O ile konkretnie wzrośnie... więcej »
 
 

Pielgrzymka Kobiet i Dziewcząt do Matki Bożej...

Data dodania: 2018-08-20
Pielgrzymka kobiet i dziewcząt do Piekar Śląskich: Prośba o zdrowie, pomyślność dla rodziny i boże błogosławieństwo. Z takimi intencjami pielgrzymowały ... więcej »
 
 

RANKING awaryjności samochodów - które samochody...

Data dodania: 2018-08-20
RANKING awaryjności samochodów. Które spośród najpopularniejszych samochodów w Polsce psują się najczęściej? Jakie modele w przedziale cenowym 20 tys. - 3... więcej »
 
 

Bakteria New Delhi w Polsce - może prowadzić do...

Data dodania: 2018-08-20
Bakteria New Delhi w Polsce! Śmiercionośna bakteria ma coraz więcej nosicieli w naszym kraju - w tym roku odnotowano już kilkaset zakażonych osób. Bakteria New Delhi jest odporna n... więcej »
 


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 451
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
piekary śląskie

Piekary Śląskie - miasto na prawach powiatu znajduje się w województwie śląskim (położone w południowej części Wyżyny Śląskiej). Położone jest nad rzeką Brynicą. Liczba ludności to około 54 tys.

Miasto jest celem pielgrzymek. Wszystko za sprawą obrazu Matki Boskiej Piekarskiej. Stanowi on jeden z głównych ośrodków kultu maryjnego w naszym kraju. Wśród innych obiektów sakralnych w mieście odnajdziemy zabytkowe kościoły, kompleksy kaplic i Bazylikę Najświętszej Marii Panny i św. Bartłomieja. Stanowi ona wizytówkę Piekar Śląskich. Miasto posiada bogate tradycje górnicze i hutnicze. Pierwsze wydobycie galmanu ruszyło tu już w 1704 roku. Miasto kopalń i hut oferuje liczne imprezy kulturalne z Dniami Miasta na czele. Turystów czeka mnóstwo atrakcji na szlaku Husarii Polskiej, Powstańców Śląskich, Tysiąclecia, Historii Górnictwa Górnośląskiego. Na tym pierwszym kroczyć będziemy trasą przemarszu wojsk polskich udających się na odsiecz Wiednia. Żeby zobaczyć te wszystkie wspaniałości, do miasta trzeba najpierw dojechać, umożliwia to autostrada A1, droga krajowa nr 94 i wojewódzka 911.  

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola