Belka
Piątek, 14 Grudnia 2018   imieniny: Alfred, Izydor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wyścig rowerowy Tour de Piekary niebawem na piekarskich ulicach!

Data publikacji: 2018-08-09, Data modyfikacji: 2018-08-12
A A AWydrukDrukuj  
 
W sobotę 15 września Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Piekarach Śląskich organizuje szóstą edycję wyścigu rowerowego “TOUR DE PIEKARY”. Wyścig ten, jak co roku przeprowadzony zostanie na pętli rozpoczynającej i kończącej się przy Kopcu Wyzwolenia. Do udziału zapraszamy zarówno kolarzy, jak i wszystkich miłośników rywalizacji rowerowej w każdym wieku. Celem imprezy jest propagowanie zdrowego trybu życia, aktywnego wypoczynku, rekreacji na świeżym powietrzu i dobrej zabawy, a także podnoszenie sprawności ruchowej dzieci i młodzieży. By wziąć udział w wyścigu niezbędny jest sprawny rower, kask i duża porcja dobrego humoru. Początek i koniec wyznaczonej pętli ulokowane będą na terenie Kopca Wyzwolenia. Trasa przebiegać będzie ulicami: Jana Pawła II, Inwalidów Wojennych, Wyzwolenia i Do Kopca Wyzwolenia. Linia startu dla poszczególnych kategorii wiekowych w zależności od ilości zgłoszonych zawodników wyznaczona zostanie w dniu zawodów. Długość pętli wyniesie 3518m. Dla najmłodszych kolarzy w kategorii przedszkolaków oraz w kategoriach I i II dziewcząt i chłopców, przeprowadzone zostanie współzawodnictwo na placu reprezentacyjnym pod Kopcem Wyzwolenia na specjalnie przygotowanym torze sprawnościowym o długości 1 kilometra. Do wyścigu należy się zgłosić do 10 września. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Zachęcamy do zapisów poprzez stronę internetową: www.e-gepard.eu/show-contest/584. The post Wyścig rowerowy Tour de Piekary niebawem na piekarskich ulicach! appeared first on Urząd Miasta.

Pełna treść wiadomości na: piekary.pl/?p=311595/
piekary.pl, Źródło artykułu: piekary.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
piekary śląskie

Piekary Śląskie - miasto na prawach powiatu znajduje się w województwie śląskim (położone w południowej części Wyżyny Śląskiej). Położone jest nad rzeką Brynicą. Liczba ludności to około 54 tys.

Miasto jest celem pielgrzymek. Wszystko za sprawą obrazu Matki Boskiej Piekarskiej. Stanowi on jeden z głównych ośrodków kultu maryjnego w naszym kraju. Wśród innych obiektów sakralnych w mieście odnajdziemy zabytkowe kościoły, kompleksy kaplic i Bazylikę Najświętszej Marii Panny i św. Bartłomieja. Stanowi ona wizytówkę Piekar Śląskich. Miasto posiada bogate tradycje górnicze i hutnicze. Pierwsze wydobycie galmanu ruszyło tu już w 1704 roku. Miasto kopalń i hut oferuje liczne imprezy kulturalne z Dniami Miasta na czele. Turystów czeka mnóstwo atrakcji na szlaku Husarii Polskiej, Powstańców Śląskich, Tysiąclecia, Historii Górnictwa Górnośląskiego. Na tym pierwszym kroczyć będziemy trasą przemarszu wojsk polskich udających się na odsiecz Wiednia. Żeby zobaczyć te wszystkie wspaniałości, do miasta trzeba najpierw dojechać, umożliwia to autostrada A1, droga krajowa nr 94 i wojewódzka 911.  

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola