Belka
Wtorek, 11 Grudnia 2018   imieniny: Waldemar, Damazy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

WYJĄTKOWY KONCERT POLICYJNYCH MUZYKÓW W NOSPR Z OKAZJI 100-LECIA ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI I JUBILEUSZU 45-LECIA ORKIESTRY KWP W KATOWICACH

Data publikacji: 2018-11-29, Data modyfikacji: 2018-11-29
A A AWydrukDrukuj  
 
Z tej okazji w sali koncertowej Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach policyjni muzycy zagrali wyjątkowy Jubileuszowy Koncert. Na widowni zasiadło blisko 1800 osób na czele z organizatorami wydarzenia: Komendantem Wojewódzkim Policji w Katowicach nadinsp. Krzysztofem Justyńskim oraz Prezydentem Miasta Katowice Marcinem Krupą. Goście wysłuchali repertuaru patriotycznego i rozrywkowego w wykonaniu 33 policyjnych instrumentalistów oraz towarzyszących im na scenie gości.

Pełna treść wiadomości na: piekary.slaska.policja.gov.pl/k18/informacje/wiadomosci/248280,WYJATKOWY-KONCERT-POLICYJNYCH-MUZYKOW-W-NOSPR-Z-OKAZJI-100-LECIA-ODZYSKANIA-PRZE.html
piekary.slaska.policja.gov.pl, Źródło artykułu: piekary.slaska.policja.gov.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
piekary śląskie

Piekary Śląskie - miasto na prawach powiatu znajduje się w województwie śląskim (położone w południowej części Wyżyny Śląskiej). Położone jest nad rzeką Brynicą. Liczba ludności to około 54 tys.

Miasto jest celem pielgrzymek. Wszystko za sprawą obrazu Matki Boskiej Piekarskiej. Stanowi on jeden z głównych ośrodków kultu maryjnego w naszym kraju. Wśród innych obiektów sakralnych w mieście odnajdziemy zabytkowe kościoły, kompleksy kaplic i Bazylikę Najświętszej Marii Panny i św. Bartłomieja. Stanowi ona wizytówkę Piekar Śląskich. Miasto posiada bogate tradycje górnicze i hutnicze. Pierwsze wydobycie galmanu ruszyło tu już w 1704 roku. Miasto kopalń i hut oferuje liczne imprezy kulturalne z Dniami Miasta na czele. Turystów czeka mnóstwo atrakcji na szlaku Husarii Polskiej, Powstańców Śląskich, Tysiąclecia, Historii Górnictwa Górnośląskiego. Na tym pierwszym kroczyć będziemy trasą przemarszu wojsk polskich udających się na odsiecz Wiednia. Żeby zobaczyć te wszystkie wspaniałości, do miasta trzeba najpierw dojechać, umożliwia to autostrada A1, droga krajowa nr 94 i wojewódzka 911.  

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola