Belka
Wtorek, 11 Grudnia 2018   imieniny: Waldemar, Damazy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Piekary Śląskie/Bytom - burza 4.05.2016

 
To była prawdziwa bomba wodna. Modele numeryczne prognozowały silny opad konwekcyjny i tak też się stało. Około godziny 12.30 wyruszyłem na pogranicze Bytomia i Piekar Śląskich. Zaraz po przyjeździe na miejsce obserwacji, można było dostrzec-zwłaszcza od północy i od wschodu gwałtowny rozwój komórek burzowych. Krotko po 13.00 słychać było pierwsze pomruki oraz pojawiały się odlegle wyładowania doziemne. Cały północny horyzont był granatowy. Obserwację utrudniały co chwilę pojawiające się centralnie nade mną w różnym natężeniu opady deszczu. W okienku dostrzegłem zarys formującej się chmury szelfowej.Doskonale było widać jak zasysa fractusy. Z racji,że grzmiało coraz bliżej mnie, postanowiłem zejść z kopca. I tutaj popełniłem mały błąd, ponieważ do samochodu miałem około 200 metrów, byłem przekonany,że mam jeszcze trochę czasu na zbieranie materiału. Niestety, zafascynowany tym co się dzieje nie zdążyłem się ewakuować :) To co się stało przerosło moje oczekiwania. Pojawił się tak nawalny opad deszczu,że prowizoryczne zadaszenie na scenie, na której się skryłem nie wytrzymywało naporu wody i linki zaczęły pękać. Obawiałem się zwłaszcza o sprzęt. Spadł również centymetrowy grad. Uratował mnie samochód przypadkowej osoby, do którego się skryłem, a następnie zostałem podrzucony do swojego. Dalej intensywnie lało.Ulicami płynęły rzeki. Kilka razy miałem obawę czy dojadę do domu mijając auta na poboczu. Burza ta totalnie mnie pozytywnie zaskoczyła. Niestety- około 5km od miejsca, z którego robiłem materiał zginął mężczyzna przygnieciony przez zwały błota.

 


Przemek Rodzik
 
Data pliku video: 2016-05-13, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
piekary śląskie

Piekary Śląskie - miasto na prawach powiatu znajduje się w województwie śląskim (położone w południowej części Wyżyny Śląskiej). Położone jest nad rzeką Brynicą. Liczba ludności to około 54 tys.

Miasto jest celem pielgrzymek. Wszystko za sprawą obrazu Matki Boskiej Piekarskiej. Stanowi on jeden z głównych ośrodków kultu maryjnego w naszym kraju. Wśród innych obiektów sakralnych w mieście odnajdziemy zabytkowe kościoły, kompleksy kaplic i Bazylikę Najświętszej Marii Panny i św. Bartłomieja. Stanowi ona wizytówkę Piekar Śląskich. Miasto posiada bogate tradycje górnicze i hutnicze. Pierwsze wydobycie galmanu ruszyło tu już w 1704 roku. Miasto kopalń i hut oferuje liczne imprezy kulturalne z Dniami Miasta na czele. Turystów czeka mnóstwo atrakcji na szlaku Husarii Polskiej, Powstańców Śląskich, Tysiąclecia, Historii Górnictwa Górnośląskiego. Na tym pierwszym kroczyć będziemy trasą przemarszu wojsk polskich udających się na odsiecz Wiednia. Żeby zobaczyć te wszystkie wspaniałości, do miasta trzeba najpierw dojechać, umożliwia to autostrada A1, droga krajowa nr 94 i wojewódzka 911.  

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola