Belka
Poniedziałek, 10 Grudnia 2018   imieniny: Julia, Judyta, Daniel
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Piekary Śląskie-Bazylika NMP:Msza Św. Wigilii Paschalnej 15.04.2017r.

 
Bazylika NMP w Piekarach Śląskich. Msza Św. Wigilii Paschalnej dn.15.04.2017r. godz.20:00 Uroczystość odbyła się z udziałem Orkiestry dętej JANIA BAND. Serdecznie dziękuję Panu Klaudiuszowi za wyrażenie zgody abym mógł zamieścić to nagranie na YouTube. Dziękuję bardzo. Pozdrawiam. Poniżej umieszczam czas poszczególnych pieśni oraz fragmentu procesji: 0:00-Chwała na wysokości Bogu 2:15-Alleluja 5:18-Com przyrzekł Bogu 8:32-Alleluja, Żyw już jest 12:54-Święty, Święty, Święty 14:13-Otrzyjcie już łzy płaczący 16:33-Zwycięzca śmierci 19:40-Zmartwychwstał Pan: Orkiestra+śpiew chóru 21:31-Wesoły nam dzień dziś nastał 24:03-Procesja rezurekcyjna wokół kościoła 33:02-Ciebie Boże wielbimy 35:41-Raduj się Nieba Królowo

 


micho11000
 
Data pliku video: 2017-04-17, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
piekary śląskie

Piekary Śląskie - miasto na prawach powiatu znajduje się w województwie śląskim (położone w południowej części Wyżyny Śląskiej). Położone jest nad rzeką Brynicą. Liczba ludności to około 54 tys.

Miasto jest celem pielgrzymek. Wszystko za sprawą obrazu Matki Boskiej Piekarskiej. Stanowi on jeden z głównych ośrodków kultu maryjnego w naszym kraju. Wśród innych obiektów sakralnych w mieście odnajdziemy zabytkowe kościoły, kompleksy kaplic i Bazylikę Najświętszej Marii Panny i św. Bartłomieja. Stanowi ona wizytówkę Piekar Śląskich. Miasto posiada bogate tradycje górnicze i hutnicze. Pierwsze wydobycie galmanu ruszyło tu już w 1704 roku. Miasto kopalń i hut oferuje liczne imprezy kulturalne z Dniami Miasta na czele. Turystów czeka mnóstwo atrakcji na szlaku Husarii Polskiej, Powstańców Śląskich, Tysiąclecia, Historii Górnictwa Górnośląskiego. Na tym pierwszym kroczyć będziemy trasą przemarszu wojsk polskich udających się na odsiecz Wiednia. Żeby zobaczyć te wszystkie wspaniałości, do miasta trzeba najpierw dojechać, umożliwia to autostrada A1, droga krajowa nr 94 i wojewódzka 911.  

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola