Belka
Wtorek, 11 Grudnia 2018   imieniny: Waldemar, Damazy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Niepodległościowy Polonez uczniów Miejskiej Szkoły Podstawowej Nr 2

Data publikacji: 2018-11-15, Data modyfikacji: 2018-11-17
A A AWydrukDrukuj  
 
Odzyskanie przez Polskę niepodległości świętowano w piekarskich szkołach na rożne sposoby. Uczniowie Miejskiej Szkoły Podstawowej nr 2 wraz z nauczycielami przygotowali z tej okazji niezwykłe widowisko.   Przez ponad miesiąc, uczniowie klas trzecich gimnazjum oraz pierwszych, czwartych i siódmych szkoły podstawowej doskonalili choreografię tańca, przygotowaną przez Katarzynę Bebiołkę, by w piątek, 9 listopada zatańczyć w murach szkoły jeden z najpiękniejszych i najbardziej charakterystycznych tańców narodowych – poloneza.   Najmłodsi uczniowie, ubrani w barwy narodowe, zaprezentowali swoje umiejętności taneczne na korytarzach szkoły, a starsi uczniowie – na szkolnym boisku. Duma i powaga bijące z chwili, gdy rozległy się pierwsze takty melodii, wypełniły serce wszystkich uczestników i obserwatorów tego wyjątkowego pokazu. Wydarzenie to z pewnością przejdzie do historii nie tylko za sprawą rozmów o niepodległości czy patriotyzmie, ale także dzięki dumnie odśpiewanym zwrotkom Mazurka Dąbrowskiego i wspaniałej choreografii tanecznej.   The post Niepodległościowy Polonez uczniów Miejskiej Szkoły Podstawowej Nr 2 appeared first on Urząd Miasta.

Pełna treść wiadomości na: piekary.pl/?p=328692/
piekary.pl, Źródło artykułu: piekary.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
piekary śląskie

Piekary Śląskie - miasto na prawach powiatu znajduje się w województwie śląskim (położone w południowej części Wyżyny Śląskiej). Położone jest nad rzeką Brynicą. Liczba ludności to około 54 tys.

Miasto jest celem pielgrzymek. Wszystko za sprawą obrazu Matki Boskiej Piekarskiej. Stanowi on jeden z głównych ośrodków kultu maryjnego w naszym kraju. Wśród innych obiektów sakralnych w mieście odnajdziemy zabytkowe kościoły, kompleksy kaplic i Bazylikę Najświętszej Marii Panny i św. Bartłomieja. Stanowi ona wizytówkę Piekar Śląskich. Miasto posiada bogate tradycje górnicze i hutnicze. Pierwsze wydobycie galmanu ruszyło tu już w 1704 roku. Miasto kopalń i hut oferuje liczne imprezy kulturalne z Dniami Miasta na czele. Turystów czeka mnóstwo atrakcji na szlaku Husarii Polskiej, Powstańców Śląskich, Tysiąclecia, Historii Górnictwa Górnośląskiego. Na tym pierwszym kroczyć będziemy trasą przemarszu wojsk polskich udających się na odsiecz Wiednia. Żeby zobaczyć te wszystkie wspaniałości, do miasta trzeba najpierw dojechać, umożliwia to autostrada A1, droga krajowa nr 94 i wojewódzka 911.  

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola