Belka
Środa, 23 Stycznia 2019   imieniny: Maria, Ildefons, Rajmund
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Bicie rekordu z okazji Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca

Data publikacji: 2018-10-15, Data modyfikacji: 2018-10-16
A A AWydrukDrukuj  
 
16 października obchodzony jest Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca. Z tej okazji piekarski WOPR wraz z MSP5 i Strażą Miejską zaprosili piekarskie szkoły do udziału w biciu rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej przez jak największą ilość osób. Wydarzenie to honorowym patronatem objęła Prezydent Miasta Sława Umińska-Duraj. Pomysłodawcą akcji jest Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, której celem jest wspólne promowanie nauki pierwszej pomocy. W 2017 roku w akcji wzięło udział aż 85 010 uczestników. Tegoroczne bicie rekordu w jednoczesnym prowadzeniu RKO przez jak największą liczbę osób odbędzie się 16 października od godziny 12:00 do godziny 12:30 w Hali Sportowej „MOSIR-Olimpia”. Do akcji w Piekarach Śląskich włączyli się uczniowie piekarskich szkół podstawowych.   The post Bicie rekordu z okazji Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca appeared first on Urząd Miasta.

Pełna treść wiadomości na: piekary.pl/?p=324933/
piekary.pl, Źródło artykułu: piekary.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
piekary śląskie

Piekary Śląskie - miasto na prawach powiatu znajduje się w województwie śląskim (położone w południowej części Wyżyny Śląskiej). Położone jest nad rzeką Brynicą. Liczba ludności to około 54 tys.

Miasto jest celem pielgrzymek. Wszystko za sprawą obrazu Matki Boskiej Piekarskiej. Stanowi on jeden z głównych ośrodków kultu maryjnego w naszym kraju. Wśród innych obiektów sakralnych w mieście odnajdziemy zabytkowe kościoły, kompleksy kaplic i Bazylikę Najświętszej Marii Panny i św. Bartłomieja. Stanowi ona wizytówkę Piekar Śląskich. Miasto posiada bogate tradycje górnicze i hutnicze. Pierwsze wydobycie galmanu ruszyło tu już w 1704 roku. Miasto kopalń i hut oferuje liczne imprezy kulturalne z Dniami Miasta na czele. Turystów czeka mnóstwo atrakcji na szlaku Husarii Polskiej, Powstańców Śląskich, Tysiąclecia, Historii Górnictwa Górnośląskiego. Na tym pierwszym kroczyć będziemy trasą przemarszu wojsk polskich udających się na odsiecz Wiednia. Żeby zobaczyć te wszystkie wspaniałości, do miasta trzeba najpierw dojechać, umożliwia to autostrada A1, droga krajowa nr 94 i wojewódzka 911.  

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola