Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem
Belka
Sobota, 5 Lipca 2025   imieniny: Karolina, Antoni, Filomena
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

3 maja - program obchodów miejskich

Data publikacji: 2019-04-23, Data modyfikacji: 2019-04-25
A A AWydrukDrukuj  
 
Prezydent Miasta Piekary Śląskie oraz Przewodniczący Rady Miasta zapraszają na miejskie obchody 228. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz 98. rocznicy wybuchu III Powstania Śląskiego. W Piekarach Śląskich główne uroczystości odbędą się pod Kopcem Wyzwolenia. Tuż po nich mieszkańcy będą mogli wziąć udział w Majowym Pikniku Rodzinnym. Tradycyjnie zapraszamy wszystkich mieszkańców na uroczyste obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. To wyjątkowy dzień obchodzony w atmosferze wielkiej radości, dumy z dokonań przodków oraz poczuciu wspólnoty obywatelskiej. Program tegorocznych obchodów: 14:45 – Uroczystości pod Pomnikiem „Ku czci poległych o wolność i demokrację w latach II Wojny Światowej” w Brzozowicach-Kamieniu z udziałem Górniczej Orkiestry Dętej “Andaluzja” 15:15 – Uroczystości pod Pomnikiem „Ku czci poległych w walkach o społeczne i narodowe wyzwolenie” w Szarleju z udziałem Górniczej Orkiestry Dętej “Piekary-Julian” 15:45 – Uroczystości pod Kopcem Wyzwolenia 16:00 – Uroczysta Polowa Msza Święta koncelebrowana w intencji Ojczyzny z udziałem pocztów sztandarowych i zespołu Piekarskie Klachule 17:00 – Uroczystości oficjalne wraz z asystą wojskową 34. Śląskiego Dywizjonu Rakietowego Obrony Powietrznej w Bytomiu oraz Orkiestrą Wojskową Po oficjalnych uroczystościach pod Kopcem Wyzwolenia rozpocznie się Majowy Piknik Rodzinny. W programie m.in: mini wesołe miasteczko, dmuchańce, pokazy wozów strażackich oraz radiowozu policji, strefa gastronomiczna i muzyka biesiadna. Dla wszystkich bezpłatna grochówka! Dla mieszkańców chcących wziąć udział w uroczystościach miejskich przygotowano dwa bezpłatne autobusy, których odjazd zaplanowany został o godzinie 15:00 z ulicy Przyjaźni (Dąbrówka Wielka) oraz ulicy Tarnogórskiej (Kozłowa Góra) w kierunku „Na Kopiec Wyzwolenia”. Trasa autobusu jadącego z Dąbrówki Wielkiej: ul. Przyjaźni (skrzyżowanie z ul. Sadowskiego), ul. Roździeńskiego, ul. Bednorza, ul. Partyzantów, ul. Brzechwy, ul. Biskupa Nankera, ul. Oświęcimska, ul. Wyszyńskiego, ul. Bytomska (autobus zaczeka na uczestników uroczystości w parku w Szarleju), ul. Pod Lipami, DW 911, ul. Wyzwolenia, Droga do Kopca. Trasa autobusu jadącego z Kozłowej Góry: ul. Tarnogórska (przy filii Miejskiego Domu Kultury), ul. Józefska, ul. Jana Pawła II, ul. Bytomska, ul. Pod Lipami, DW 911, ul. Wyzwolenia, Droga do Kopca. Autobusy zabiorą mieszkańców z każdego przystanku znajdującego się na trasie. Zachęcamy do udziału w uroczystościach! The post 3 maja – program obchodów miejskich appeared first on Urząd Miasta.

Pełna treść wiadomości na: piekary.pl/?p=346791/
piekary.pl, Źródło artykułu: piekary.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
piekary śląskie

Piekary Śląskie - miasto na prawach powiatu znajduje się w województwie śląskim (położone w południowej części Wyżyny Śląskiej). Położone jest nad rzeką Brynicą. Liczba ludności to około 54 tys.

Miasto jest celem pielgrzymek. Wszystko za sprawą obrazu Matki Boskiej Piekarskiej. Stanowi on jeden z głównych ośrodków kultu maryjnego w naszym kraju. Wśród innych obiektów sakralnych w mieście odnajdziemy zabytkowe kościoły, kompleksy kaplic i Bazylikę Najświętszej Marii Panny i św. Bartłomieja. Stanowi ona wizytówkę Piekar Śląskich. Miasto posiada bogate tradycje górnicze i hutnicze. Pierwsze wydobycie galmanu ruszyło tu już w 1704 roku. Miasto kopalń i hut oferuje liczne imprezy kulturalne z Dniami Miasta na czele. Turystów czeka mnóstwo atrakcji na szlaku Husarii Polskiej, Powstańców Śląskich, Tysiąclecia, Historii Górnictwa Górnośląskiego. Na tym pierwszym kroczyć będziemy trasą przemarszu wojsk polskich udających się na odsiecz Wiednia. Żeby zobaczyć te wszystkie wspaniałości, do miasta trzeba najpierw dojechać, umożliwia to autostrada A1, droga krajowa nr 94 i wojewódzka 911.  

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola