Belka
Wtorek, 20 Listopada 2018   imieniny: Edyta, Edmund, Anatol
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Życzenia z okazji Święta Wojsk Obrony Przeciwlotniczej

Data publikacji: 2018-09-01, Data modyfikacji: 2018-09-01
A A AWydrukDrukuj  
 
1 września obchodzone jest Święto Wojsk Obrony Przeciwlotniczej. To doskonała okazja do tego, aby złożyć najserdeczniejsze życzenia wszystkim Przeciwlotnikom służącym w tych Oddziałach. To święto jest okazją do wspomnień i upamiętnienia tradycji wielu pokoleń Przeciwlotników, którzy stojąc na straży polskiego nieba, dawali nieustannie dowody swojego oddania i poświęcenia sprawie bezpieczeństwa naszej Ojczyzny. Historia Waszej formacji pełna jest świadectw męstwa, ofiarności, a zarazem i skuteczności. Dowodzi wyjątkowej przezorności twórców oddziałów przeciwlotniczych w 1918 r., potwierdzając zarazem, jak istotną funkcję pełnią Wojska Obrony Przeciwlotniczej w systemie zapewnienia bezpieczeństwa Rzeczpospolitej. W dniu Waszego Święta, wszystkim Przeciwlotnikom, a także Weteranom i Kombatantom dziękujemy za wytrwałe trzymanie straży polskiego nieba, za codzienny trud i zaangażowanie. Jednocześnie chcielibyśmy złożyć życzenia poczucia satysfakcji z pełnionej służby, kultywowania znakomitych tradycji sił zbrojnych, uznania przełożonych, szacunku społeczeństwa oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym.         dr inż. Piotr Buchwald               Sława Umińska-Duraj Przewodniczący Rady Miasta           Prezydent Miasta           Piekary Śląskie                           Piekary Śląskie The post Życzenia z okazji Święta Wojsk Obrony Przeciwlotniczej appeared first on Urząd Miasta.

Pełna treść wiadomości na: piekary.pl/?p=315563/
piekary.pl, Źródło artykułu: piekary.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
piekary śląskie

Piekary Śląskie - miasto na prawach powiatu znajduje się w województwie śląskim (położone w południowej części Wyżyny Śląskiej). Położone jest nad rzeką Brynicą. Liczba ludności to około 54 tys.

Miasto jest celem pielgrzymek. Wszystko za sprawą obrazu Matki Boskiej Piekarskiej. Stanowi on jeden z głównych ośrodków kultu maryjnego w naszym kraju. Wśród innych obiektów sakralnych w mieście odnajdziemy zabytkowe kościoły, kompleksy kaplic i Bazylikę Najświętszej Marii Panny i św. Bartłomieja. Stanowi ona wizytówkę Piekar Śląskich. Miasto posiada bogate tradycje górnicze i hutnicze. Pierwsze wydobycie galmanu ruszyło tu już w 1704 roku. Miasto kopalń i hut oferuje liczne imprezy kulturalne z Dniami Miasta na czele. Turystów czeka mnóstwo atrakcji na szlaku Husarii Polskiej, Powstańców Śląskich, Tysiąclecia, Historii Górnictwa Górnośląskiego. Na tym pierwszym kroczyć będziemy trasą przemarszu wojsk polskich udających się na odsiecz Wiednia. Żeby zobaczyć te wszystkie wspaniałości, do miasta trzeba najpierw dojechać, umożliwia to autostrada A1, droga krajowa nr 94 i wojewódzka 911.  

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola