Belka
Poniedziałek, 21 Stycznia 2019   imieniny: Agnieszka, Inez, Jarosław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Zapraszamy na III sesję Rady Miasta Piekary Śląskie

Data publikacji: 2018-12-19, Data modyfikacji: 2018-12-22
A A AWydrukDrukuj  
 
W czwartek, 20 grudnia, w Ośrodku Kultury “Andaluzja” odbędzie się trzecia, przedświąteczna sesja Rady Miasta Piekary Śląskie, która rozpocznie się o godz. 10:00. Kolejne, trzecie posiedzenie Rady Miasta Piekary Śląskie kadencji 2018-2023 odbędzie się w najbliższy czwartek, 20 grudnia, w Ośrodku Kultury “Andaluzja” przy ulicy Oświęcimskiej 45. Podczas sesji radni rozpatrzą projekty uchwał m.in. w sprawie zmian w budżecie miasta na rok 2018 oraz w Wieloletniej Prognozie Finansowej miasta na lata 2018-2042. W wykazie znalazły się także projekty ustaw dotyczące zwolnienia z podatku od nieruchomości w ramach pomocy de minimis nieruchomości położonych w Piekarach Śląskich pomiędzy ulicami Podmiejską, Pod Lipami i drogą wojewódzką 911, a także przy ul. Karola Miarki. Poniżej podajemy porządek posiedzenia: 1. Otwarcie sesji i stwierdzenie prawomocności obrad. 2. Przedstawienie i przyjęcie porządku obrad. 3. Informacja Prezydenta Miasta za okres międzysesyjny. 4. Informacja o działalności Rady Miasta za okres międzysesyjny. 5. Rozpatrzenie projektów uchwał – wykaz w załączeniu. 6. Informacja o stanie środowiska w województwie śląskim w roku 2017 (Druk nr 44). 7. Przyjęcie protokołu z I sesji Rady Miasta Piekary Śląskie. 8. Komunikaty i zawiadomienia oraz interpelacje, wnioski i wolne głosy radnych. 9. Zamknięcie obrad. Zachęcamy wszystkich mieszkańców do udziału w sesji. W obradach mogą uczestniczyć wszystkie zainteresowane osoby. Informujemy również, że transmisję wideo z najbliższej, jak i poprzednich sesji Rady Miasta można zobaczyć TUTAJ. The post Zapraszamy na III sesję Rady Miasta Piekary Śląskie appeared first on Urząd Miasta.

Pełna treść wiadomości na: piekary.pl/?p=334016/
piekary.pl, Źródło artykułu: piekary.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
piekary śląskie

Piekary Śląskie - miasto na prawach powiatu znajduje się w województwie śląskim (położone w południowej części Wyżyny Śląskiej). Położone jest nad rzeką Brynicą. Liczba ludności to około 54 tys.

Miasto jest celem pielgrzymek. Wszystko za sprawą obrazu Matki Boskiej Piekarskiej. Stanowi on jeden z głównych ośrodków kultu maryjnego w naszym kraju. Wśród innych obiektów sakralnych w mieście odnajdziemy zabytkowe kościoły, kompleksy kaplic i Bazylikę Najświętszej Marii Panny i św. Bartłomieja. Stanowi ona wizytówkę Piekar Śląskich. Miasto posiada bogate tradycje górnicze i hutnicze. Pierwsze wydobycie galmanu ruszyło tu już w 1704 roku. Miasto kopalń i hut oferuje liczne imprezy kulturalne z Dniami Miasta na czele. Turystów czeka mnóstwo atrakcji na szlaku Husarii Polskiej, Powstańców Śląskich, Tysiąclecia, Historii Górnictwa Górnośląskiego. Na tym pierwszym kroczyć będziemy trasą przemarszu wojsk polskich udających się na odsiecz Wiednia. Żeby zobaczyć te wszystkie wspaniałości, do miasta trzeba najpierw dojechać, umożliwia to autostrada A1, droga krajowa nr 94 i wojewódzka 911.  

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola