Belka
Wtorek, 11 Grudnia 2018   imieniny: Waldemar, Damazy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Zapraszamy na “Spotkania z psychologią"!

Data publikacji: 2018-10-10, Data modyfikacji: 2018-10-11
A A AWydrukDrukuj  
 
„Zobacz więcej” to hasło, które przyświeca bezpłatnym wykładom i warsztatom psychologicznym, które cyklicznie organizowane są w Piekarach Śląskich od 2011 roku. Spotkania z psychologią odbędą się już w czwartek, 19 października. Wydarzenie będzie także okazją do świętowania 40-lecia istnienia piekarskiej Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej, która jest organizatorem przedsięwzięcia. „Dojrzałość i równowaga” – tak zatytułowana jest VIII edycja Spotkań z psychologią w Piekarach Śląskich. Wśród zaproszonych gości są psycholodzy, psychoterapeuci, muzykoterapeuta i psychoanalityk. W programie przewidziane są wykłady psychoterapeutki Katarzyny Kopczak „Co to znaczy być zrównoważonym i dojrzałym”, a także „Jak to, co zbiorowe wpływa na naszą psychikę – koncepcja C.G.  Junga w świetle aktualnych przemian społeczno-politycznych”, który wygłosi Małgorzata Kalinowska z Instytutu Studiów Kulturowych Raven. Wśród propozycji warsztatowych znajdziemy zajęcia skupione wokół tematu przewodniego „Łapiemy równowagę” oraz „W stronę harmonijnego rozwoju”. Dla miłośników dźwięków przygotowano warsztaty muzykoterapii „Kąpiel w dźwiękach” (misy tybetańskie). Odbędzie się także wykład Małgorzaty Kalinowskiej „Kompleksy kulturowe w naszej codzienności”. Ponadto przewidziany jest występ artystyczny muzyków z Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej w Bytomiu oraz wystawa prac grafików z Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Wydarzenie odbędzie się 19 października w Ośrodku Kultury „Andaluzja” przy ul. Oświęcimskiej 45. Część wykładowa rozpoczyna się o godzinie 13:00, a na warsztaty zapraszamy od godz. 16:15. Więcej informacji można znaleźć na stronie: www.poradnia.piekary.pl. Zapisy na warsztaty prowadzone są: telefonicznie pod numerem tel. 32 287 97 62 oraz w sekretariacie Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Piekarach Śląskich przy ul. Skłodowskiej-Curie 108. The post Zapraszamy na “Spotkania z psychologią”! appeared first on Urząd Miasta.

Pełna treść wiadomości na: piekary.pl/?p=324092/
piekary.pl, Źródło artykułu: piekary.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
piekary śląskie

Piekary Śląskie - miasto na prawach powiatu znajduje się w województwie śląskim (położone w południowej części Wyżyny Śląskiej). Położone jest nad rzeką Brynicą. Liczba ludności to około 54 tys.

Miasto jest celem pielgrzymek. Wszystko za sprawą obrazu Matki Boskiej Piekarskiej. Stanowi on jeden z głównych ośrodków kultu maryjnego w naszym kraju. Wśród innych obiektów sakralnych w mieście odnajdziemy zabytkowe kościoły, kompleksy kaplic i Bazylikę Najświętszej Marii Panny i św. Bartłomieja. Stanowi ona wizytówkę Piekar Śląskich. Miasto posiada bogate tradycje górnicze i hutnicze. Pierwsze wydobycie galmanu ruszyło tu już w 1704 roku. Miasto kopalń i hut oferuje liczne imprezy kulturalne z Dniami Miasta na czele. Turystów czeka mnóstwo atrakcji na szlaku Husarii Polskiej, Powstańców Śląskich, Tysiąclecia, Historii Górnictwa Górnośląskiego. Na tym pierwszym kroczyć będziemy trasą przemarszu wojsk polskich udających się na odsiecz Wiednia. Żeby zobaczyć te wszystkie wspaniałości, do miasta trzeba najpierw dojechać, umożliwia to autostrada A1, droga krajowa nr 94 i wojewódzka 911.  

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola