Belka
Poniedziałek, 21 Stycznia 2019   imieniny: Agnieszka, Inez, Jarosław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Zapraszamy do “Piekarskiego Betlejem"

Data publikacji: 2018-12-12, Data modyfikacji: 2018-12-13
A A AWydrukDrukuj  
 
W piekarskim Sanktuarium, podobnie jak w innych parafiach, każdego roku w okresie poprzedzającym Boże Narodzenie budowana jest szopka. “Piekarskie Betlejem” co roku zaskakuje swoimi pomysłami. Szopka przy piekarskiej Bazylice przypomina, że Śląsk to ogromne bogactwo kultury i tradycji. Jak co roku na najmłodszych czekać będą żywe zwierzęta w regionalnej scenerii. To już stała atrakcja „Piekarskiego Betlejem”, w które, w ramach wolontariatu, angażują się dorośli, ale także lokalna młodzież. Oprócz ruchomej szopki ze zwierzętami parafia przygotowała wiele atrakcji takich jak: wspólne kolędowanie, koncerty, jasełka, czy regionalne smakołyki. Dzięki wyjątkowej aranżacji to przestrzeń, która na wielu będzie podróżą w przeszłość – do Śląska zapomnianego. Tegoroczną nowością w „Piekarskim Betlejem” jest również tzw. kaplica pokoju, czyli replika groty narodzenia Jezusa Chrystusa w Betlejem. Miejsce zostało stworzone szczególnie dla wiernych, by w spokoju mogli oddawać się modlitwie. Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia „Piekarskiego Betlejem” od Bożego Narodzenia, aż do 31 stycznia w godz. 9:00 – 18:30. Organizatorem Wielkiego Kolędowania jest Sanktuarium Matki Bożej Piekarskiej. 26 grudnia 17:00 – Zespół Power of Winds30 grudnia – Wielkie Rodzinne Kolędowanie 15:00 – Nieszpory 15:30 – kolędowanie rodzin z udziałem ks. abpa Wiktora Skworca 19:00 – Śląskie Kolędowanie z Telewizją TVS, Kola i Jula, Jacek Silski, Metrum Reni & Marco, Sonitus, De Silvers, Claudia i Kasia Chwołka31 grudnia 10:30 – Kolędowy Festiwal Dziecięcy Śpiewajmy i Grajmy Mu1 stycznia 17:00 – Orkiestra Sanktuaryjna5 stycznia 19:00 – Piekarski Wieczór Uwielbienia w Bazylice Piekarskiej6 stycznia 17:00 – chór kameralny Legato12 stycznia 10:30 – Jasełka w wykonaniu uczniów MSP nr 13 w Piekarach Śląskich13 stycznia 17:00 – zespół Agapetos18 stycznia 19:00 – Wielkie Kolędowanie z zespołem Golec uOrkiestra (koncert biletowany)20 stycznia 17:00 – chór sanktuaryjny Cecylia27 stycznia 17:00 – Koncert Pożegnanie z Piekarskim Betlejem, Kapela Góralska z Zakopanego The post Zapraszamy do “Piekarskiego Betlejem” appeared first on Urząd Miasta.

Pełna treść wiadomości na: piekary.pl/?p=332982/
piekary.pl, Źródło artykułu: piekary.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
piekary śląskie

Piekary Śląskie - miasto na prawach powiatu znajduje się w województwie śląskim (położone w południowej części Wyżyny Śląskiej). Położone jest nad rzeką Brynicą. Liczba ludności to około 54 tys.

Miasto jest celem pielgrzymek. Wszystko za sprawą obrazu Matki Boskiej Piekarskiej. Stanowi on jeden z głównych ośrodków kultu maryjnego w naszym kraju. Wśród innych obiektów sakralnych w mieście odnajdziemy zabytkowe kościoły, kompleksy kaplic i Bazylikę Najświętszej Marii Panny i św. Bartłomieja. Stanowi ona wizytówkę Piekar Śląskich. Miasto posiada bogate tradycje górnicze i hutnicze. Pierwsze wydobycie galmanu ruszyło tu już w 1704 roku. Miasto kopalń i hut oferuje liczne imprezy kulturalne z Dniami Miasta na czele. Turystów czeka mnóstwo atrakcji na szlaku Husarii Polskiej, Powstańców Śląskich, Tysiąclecia, Historii Górnictwa Górnośląskiego. Na tym pierwszym kroczyć będziemy trasą przemarszu wojsk polskich udających się na odsiecz Wiednia. Żeby zobaczyć te wszystkie wspaniałości, do miasta trzeba najpierw dojechać, umożliwia to autostrada A1, droga krajowa nr 94 i wojewódzka 911.  

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola