Belka
Środa, 23 Stycznia 2019   imieniny: Maria, Ildefons, Rajmund
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Zachęcamy do udziału w konkursie “Historia odzyskania Niepodległości w kawałkach"

Data publikacji: 2018-10-30, Data modyfikacji: 2018-10-31
A A AWydrukDrukuj  
 
Dzielnicowy Dom Kultury w Dąbrówce Wielkiej serdecznie zaprasza uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych do udziału w konkursie na kolaż pn. „Historia odzyskania Niepodległości w kawałkach”. Idea konkursu wpisuje się w obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości i ma na celu m.in. rozwijanie świadomości oraz upowszechnianie wiedzy na temat historii Polski, konieczności pielęgnowania wartości patriotycznych czy kształcenie zdolności twórczej oraz umiejętności wypowiedzi artystycznej. Zadanie konkursowe polega na stworzeniu kolażu dotyczącego historii odzyskania niepodległości. Konkurs ma charakter otwarty, co oznacza, że prace mogą być przygotowane indywidualnie, ale także w grupach, np. zespołach klasowych oraz interdyscyplinarny – łącząc w sobie wiedzę z zakresu historii, umiejętności plastyczne, a nawet informatyczne, gdyż kolaż może być przygotowany także w programie komputerowym, jako grafika. Szczegółowy regulamin dostępny jest placówce DDK oraz na stronie internetowej: www.dw.ddkpiekary.com.pl. Prace należy dostarczyć w terminie do 9 listopada. Serdecznie zachęcamy do udziału w konkursie! The post Zachęcamy do udziału w konkursie “Historia odzyskania Niepodległości w kawałkach” appeared first on Urząd Miasta.

Pełna treść wiadomości na: piekary.pl/?p=326642/
piekary.pl, Źródło artykułu: piekary.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
piekary śląskie

Piekary Śląskie - miasto na prawach powiatu znajduje się w województwie śląskim (położone w południowej części Wyżyny Śląskiej). Położone jest nad rzeką Brynicą. Liczba ludności to około 54 tys.

Miasto jest celem pielgrzymek. Wszystko za sprawą obrazu Matki Boskiej Piekarskiej. Stanowi on jeden z głównych ośrodków kultu maryjnego w naszym kraju. Wśród innych obiektów sakralnych w mieście odnajdziemy zabytkowe kościoły, kompleksy kaplic i Bazylikę Najświętszej Marii Panny i św. Bartłomieja. Stanowi ona wizytówkę Piekar Śląskich. Miasto posiada bogate tradycje górnicze i hutnicze. Pierwsze wydobycie galmanu ruszyło tu już w 1704 roku. Miasto kopalń i hut oferuje liczne imprezy kulturalne z Dniami Miasta na czele. Turystów czeka mnóstwo atrakcji na szlaku Husarii Polskiej, Powstańców Śląskich, Tysiąclecia, Historii Górnictwa Górnośląskiego. Na tym pierwszym kroczyć będziemy trasą przemarszu wojsk polskich udających się na odsiecz Wiednia. Żeby zobaczyć te wszystkie wspaniałości, do miasta trzeba najpierw dojechać, umożliwia to autostrada A1, droga krajowa nr 94 i wojewódzka 911.  

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola