Belka
Wtorek, 11 Grudnia 2018   imieniny: Waldemar, Damazy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wystawa pocztówek w przestrzeni Galerii Młodych w Bibliotece Centralnej

Data publikacji: 2018-10-08, Data modyfikacji: 2018-10-11
A A AWydrukDrukuj  
 
5 października w Bibliotece Centralnej przy ul. Kalwaryjskiej 62d w Piekarach Śląskich odbył się wernisaż wystawy pod nazwą “Pocztówkowy Świat”. Swoje zbiory zaprezentowały Justyna Kańtoch i Karolina Dyszy, których pasją jest postcrossing i kolekcjonowanie pocztówek. Na ekspozycję składają się widokówki z całego świata. Uroczystego otwarcia wystawy dokonała Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej Joanna Naczyńska, która przedstawiła zebranym ideę wysyłania kartek oraz wyjaśniła czym jest postcrossing. Następnie właścicielki zbiorów opowiedziały o początkach swojej pasji, a także o swoich najcenniejszych kolekcjach. Wystawa liczy ponad 300 pocztówek, na których można zobaczyć m.in. zabytki architektoniki, parki, panoramy miast, jak również postaci z bajek. Duża część fotografii na kartkach pocztowych pokazuje Piekary Śląskie. Zaprezentowane eksponaty są własnością Justyny Kańtoch oraz Karoliny Dyszy, ale jak mówią autorki – to mniejsza część ich kolekcji. Autorki wystawy kolekcjonują pocztówki otrzymane od znajomych oraz kupione podczas wyjazdów. “Takie kartki wyjęte po latach z drewnianego kuferka wywołują więcej wspomnień i radości niż sms czy e-mail” – tłumaczą. Piątkowy wernisaż uświetnił występ Izabeli Świerczyny i Patrycji Gębczyk. Zbiory można oglądać w Galerii Młodych, w Bibliotece Centralnej przy ul. Kalwaryjskiej 62d w Piekarach Śląskich.   The post Wystawa pocztówek w przestrzeni Galerii Młodych w Bibliotece Centralnej appeared first on Urząd Miasta.

Pełna treść wiadomości na: piekary.pl/?p=323755/
piekary.pl, Źródło artykułu: piekary.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
piekary śląskie

Piekary Śląskie - miasto na prawach powiatu znajduje się w województwie śląskim (położone w południowej części Wyżyny Śląskiej). Położone jest nad rzeką Brynicą. Liczba ludności to około 54 tys.

Miasto jest celem pielgrzymek. Wszystko za sprawą obrazu Matki Boskiej Piekarskiej. Stanowi on jeden z głównych ośrodków kultu maryjnego w naszym kraju. Wśród innych obiektów sakralnych w mieście odnajdziemy zabytkowe kościoły, kompleksy kaplic i Bazylikę Najświętszej Marii Panny i św. Bartłomieja. Stanowi ona wizytówkę Piekar Śląskich. Miasto posiada bogate tradycje górnicze i hutnicze. Pierwsze wydobycie galmanu ruszyło tu już w 1704 roku. Miasto kopalń i hut oferuje liczne imprezy kulturalne z Dniami Miasta na czele. Turystów czeka mnóstwo atrakcji na szlaku Husarii Polskiej, Powstańców Śląskich, Tysiąclecia, Historii Górnictwa Górnośląskiego. Na tym pierwszym kroczyć będziemy trasą przemarszu wojsk polskich udających się na odsiecz Wiednia. Żeby zobaczyć te wszystkie wspaniałości, do miasta trzeba najpierw dojechać, umożliwia to autostrada A1, droga krajowa nr 94 i wojewódzka 911.  

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola