Belka
Wtorek, 11 Grudnia 2018   imieniny: Waldemar, Damazy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Walczymy o czyste powietrze w Piekarach Śląskich!

Data publikacji: 2018-10-02, Data modyfikacji: 2018-10-05
A A AWydrukDrukuj  
 
Zapraszamy wszystkich mieszkańców na spotkanie informacyjne dotyczące aktualnych programów ograniczenia niskiej emisji w Piekarach Śląskich. Spotkanie odbędzie się już jutro, 3 października o godzinie 18:00 w Centrum Usług Społecznych przy ulicy Kusocińskiego 4. Zbliża się sezon grzewczy. W związku z licznymi zapytaniami o możliwość dofinansowania wymiany pieców grzewczych, a także o walkę z zanieczyszczeniem powietrza w Piekarach Śląskich, już w środę, 3 października zapraszamy zainteresowanych mieszkańców do Centrum Usług Społecznych przy ul. Kusocińskiego 4 na spotkanie informacyjne, podczas którego przedstawione zostaną aktualne programy walki z ograniczeniem niskiej emisji. Prezydent Miasta Piekary Śląskie oraz naczelnicy wydziałów zajmujących się pozyskiwaniem środków zewnętrznych oraz realizacją miejskich inwestycji odpowiedzą na pytania mieszkańców oraz przybliżą w jaki sposób można ubiegać się o dofinansowanie. Dodatkowo, Komendant Straży Miejskiej w Piekarach Śląskich przedstawi i omówi zeszłoroczne działania interwencyjne w sprawie zanieczyszczania powietrza w mieście. Ponadto, podczas jutrzejszego spotkania przedstawiony zostanie program Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach pod nazwą „Czyste Powietrze”. To kompleksowy program, którego celem jest zmniejszenie lub uniknięcie emisji pyłów i innych zanieczyszczeń wprowadzanych do atmosfery przez domy jednorodzinne. Skupia się on na wymianie starych pieców i kotłów na paliwo stałe oraz termomodernizacji budynków jednorodzinnych, by efektywnie zarządzać energią. Działania te nie tylko pomogą chronić środowisko, ale dodatkowo zwiększą domowy budżet, dzięki oszczędności finansowej. The post Walczymy o czyste powietrze w Piekarach Śląskich! appeared first on Urząd Miasta.

Pełna treść wiadomości na: piekary.pl/?p=322699/
piekary.pl, Źródło artykułu: piekary.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
piekary śląskie

Piekary Śląskie - miasto na prawach powiatu znajduje się w województwie śląskim (położone w południowej części Wyżyny Śląskiej). Położone jest nad rzeką Brynicą. Liczba ludności to około 54 tys.

Miasto jest celem pielgrzymek. Wszystko za sprawą obrazu Matki Boskiej Piekarskiej. Stanowi on jeden z głównych ośrodków kultu maryjnego w naszym kraju. Wśród innych obiektów sakralnych w mieście odnajdziemy zabytkowe kościoły, kompleksy kaplic i Bazylikę Najświętszej Marii Panny i św. Bartłomieja. Stanowi ona wizytówkę Piekar Śląskich. Miasto posiada bogate tradycje górnicze i hutnicze. Pierwsze wydobycie galmanu ruszyło tu już w 1704 roku. Miasto kopalń i hut oferuje liczne imprezy kulturalne z Dniami Miasta na czele. Turystów czeka mnóstwo atrakcji na szlaku Husarii Polskiej, Powstańców Śląskich, Tysiąclecia, Historii Górnictwa Górnośląskiego. Na tym pierwszym kroczyć będziemy trasą przemarszu wojsk polskich udających się na odsiecz Wiednia. Żeby zobaczyć te wszystkie wspaniałości, do miasta trzeba najpierw dojechać, umożliwia to autostrada A1, droga krajowa nr 94 i wojewódzka 911.  

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola