Belka
Wtorek, 11 Grudnia 2018   imieniny: Waldemar, Damazy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

V edycja Festiwalu “Na Pielgrzymich Szlakach"

Data publikacji: 2018-11-28, Data modyfikacji: 2018-11-29
A A AWydrukDrukuj  
 
1 grudnia w auli Muzeum Sanktuaryjnego odbędzie się V edycja Festiwalu “Na Pielgrzymich Szlakach” organizowana przez Górnośląski Klub Przyjaciół Camino im. Wojciecha Biernata. Górnośląski Klub Przyjaciół Camino jest grupą wolontariuszy pasjonatów podejmujących szereg działań i inicjatyw mających na celu szerzenie idei pielgrzymowania Drogą św Jakuba. Od kilku lat Klub jest organizatorem Festiwalu “Na Pielgrzymich Szlakach”. Tegorocznej edycji Festiwalu, który odbędzie się 1 grudnia o godz. 15:00 w auli Muzeum Sanktuaryjnego w Piekarach Śląskich, towarzyszyć będzie Jaś Mela, towarzysz wypraw Marka Kamińskiego. Podczas wydarzenia Anna Fijałkowska opowie o samotnej pieszej pielgrzymce do Rzymu, Tomasz Jędrzejczak z Krakowa o pielgrzymce od progu domu do Santiago de Compostela, rodzina Królczaków o rodzinnym pielgrzymowaniu po Via Regia wspólnie z przyjaciółmi, grupa Niniwa Team z Kokotka o pieszej i rowerowej pielgrzymce do Santiago de Compostela. The post V edycja Festiwalu “Na Pielgrzymich Szlakach” appeared first on Urząd Miasta.

Pełna treść wiadomości na: piekary.pl/?p=330854/
piekary.pl, Źródło artykułu: piekary.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
piekary śląskie

Piekary Śląskie - miasto na prawach powiatu znajduje się w województwie śląskim (położone w południowej części Wyżyny Śląskiej). Położone jest nad rzeką Brynicą. Liczba ludności to około 54 tys.

Miasto jest celem pielgrzymek. Wszystko za sprawą obrazu Matki Boskiej Piekarskiej. Stanowi on jeden z głównych ośrodków kultu maryjnego w naszym kraju. Wśród innych obiektów sakralnych w mieście odnajdziemy zabytkowe kościoły, kompleksy kaplic i Bazylikę Najświętszej Marii Panny i św. Bartłomieja. Stanowi ona wizytówkę Piekar Śląskich. Miasto posiada bogate tradycje górnicze i hutnicze. Pierwsze wydobycie galmanu ruszyło tu już w 1704 roku. Miasto kopalń i hut oferuje liczne imprezy kulturalne z Dniami Miasta na czele. Turystów czeka mnóstwo atrakcji na szlaku Husarii Polskiej, Powstańców Śląskich, Tysiąclecia, Historii Górnictwa Górnośląskiego. Na tym pierwszym kroczyć będziemy trasą przemarszu wojsk polskich udających się na odsiecz Wiednia. Żeby zobaczyć te wszystkie wspaniałości, do miasta trzeba najpierw dojechać, umożliwia to autostrada A1, droga krajowa nr 94 i wojewódzka 911.  

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola