Belka
Wtorek, 11 Grudnia 2018   imieniny: Waldemar, Damazy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Uwaga na mgły!

Data publikacji: 2018-10-09, Data modyfikacji: 2018-10-11
A A AWydrukDrukuj  
 
Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie ostrzega o możliwości wystąpienia silnych mgieł na terenie województwa śląskiego. 1o października od około 1.00 w nocy do godziny 9.00 rano w Piekarach Śląskich i na terenie całego województwa śląskiego prognozuje się gęste mgły, w zasięgu których widzialność może spaść nawet od 50 m. Prawdopodobieństwo występowania zjawiska wynosi 80%. O zaistniałych zdarzeniach mających związek z treścią ostrzeżenia, proszę informować Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego. Wydział Zarządzania Kryzysowego ul. Karola Miarki 14 41-940 Piekary Śląskie tel.: 32 287 31 44, 32 287 21 24/25, 32 767 52 49 fax: 32 767 55 51 e-mail: zk@piekary.pl pczk-piekary@katowice.uw.gov.pl The post Uwaga na mgły! appeared first on Urząd Miasta.

Pełna treść wiadomości na: piekary.pl/?p=324084/
piekary.pl, Źródło artykułu: piekary.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
piekary śląskie

Piekary Śląskie - miasto na prawach powiatu znajduje się w województwie śląskim (położone w południowej części Wyżyny Śląskiej). Położone jest nad rzeką Brynicą. Liczba ludności to około 54 tys.

Miasto jest celem pielgrzymek. Wszystko za sprawą obrazu Matki Boskiej Piekarskiej. Stanowi on jeden z głównych ośrodków kultu maryjnego w naszym kraju. Wśród innych obiektów sakralnych w mieście odnajdziemy zabytkowe kościoły, kompleksy kaplic i Bazylikę Najświętszej Marii Panny i św. Bartłomieja. Stanowi ona wizytówkę Piekar Śląskich. Miasto posiada bogate tradycje górnicze i hutnicze. Pierwsze wydobycie galmanu ruszyło tu już w 1704 roku. Miasto kopalń i hut oferuje liczne imprezy kulturalne z Dniami Miasta na czele. Turystów czeka mnóstwo atrakcji na szlaku Husarii Polskiej, Powstańców Śląskich, Tysiąclecia, Historii Górnictwa Górnośląskiego. Na tym pierwszym kroczyć będziemy trasą przemarszu wojsk polskich udających się na odsiecz Wiednia. Żeby zobaczyć te wszystkie wspaniałości, do miasta trzeba najpierw dojechać, umożliwia to autostrada A1, droga krajowa nr 94 i wojewódzka 911.  

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola