Belka
Wtorek, 20 Listopada 2018   imieniny: Edyta, Edmund, Anatol
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Utrudnienia w ruchu w związku z Tour de Piekary i Piknikiem Rodzinnym

Data publikacji: 2018-09-14, Data modyfikacji: 2018-09-15
A A AWydrukDrukuj  
 
W związku z organizacją wydarzeń: Tour de Piekary oraz Pikniku Rodzinnego w Piekarach Śląskich, które odbędą się pod Kopcem Wyzwolenia 15 września  w godzinach 9:00 – 22:00 wprowadzona zostanie tymczasowa zmiana organizacji ruchu. W dniu 15 września u stóp piekarskiego Kopca Wyzwolenia zorganizowane zostaną: wyścig rowerowy Tour de Piekary oraz Piknik Rodzinny “Sport wzbogaca – nałóg zatraca”. (Więcej informacji: Wyścig rowerowy Tour de Piekary , Piknik Rodzinny ). Od godziny 9:00 do godziny 15:00 zamknięte zostaną następujące ulice: – Do Kopca Wyzwolenia, -Jana Pawła II na odcinku od skrzyżowania z ul. Do Kopca do skrzyżowania z ul. Inwalidów Wojennych, -Inwalidów Wojennych od Jana Pawła II do skrzyżowania z Wyzwolenia, -Wyzwolenia od skrzyżowania z Inwalidów Wojennych do skrętu w ul. Do Kopca Wyzwolenia. Od godziny 15:00 do godziny 22:00 natomiast, nastąpi zmiana w organizacji ruchu drogowego. W ciągu ul. Jana Pawła II na odcinku od ul. Inwalidów do DW 911 zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy z kierunkiem jazdy od ul. Bytomskiej do DW 911. Na przedmiotowym odcinku wyznaczony zostanie postój pojazdów po lewej stronie z możliwością skośnego parkowania oraz na ścieżce rowerowej, która zostanie wyłączona z ruchu. Dojazd do ul. Bytomskiej od DW 911 zostanie zapewniony poprzez wyznaczony objazd DW 911 i ul. Pod Lipami. W wyznaczonym sektorze ruch pieszy dozwolony będzie wyłącznie po chodnikach i poboczach. Dla zachowania bezpieczeństwa uczestników i obserwatorów wydarzeń, należy zwrócić szczególną uwagę na zachowanie i przemieszczanie się dzieci i zwierząt domowych. W wyznaczonym pasie drogowym zabronione jest parkowanie samochodów. Dodatkowe informacje można uzyskać w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji tel. 32-768-10-10 The post Utrudnienia w ruchu w związku z Tour de Piekary i Piknikiem Rodzinnym appeared first on Urząd Miasta.

Pełna treść wiadomości na: piekary.pl/?p=318697/
piekary.pl, Źródło artykułu: piekary.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
piekary śląskie

Piekary Śląskie - miasto na prawach powiatu znajduje się w województwie śląskim (położone w południowej części Wyżyny Śląskiej). Położone jest nad rzeką Brynicą. Liczba ludności to około 54 tys.

Miasto jest celem pielgrzymek. Wszystko za sprawą obrazu Matki Boskiej Piekarskiej. Stanowi on jeden z głównych ośrodków kultu maryjnego w naszym kraju. Wśród innych obiektów sakralnych w mieście odnajdziemy zabytkowe kościoły, kompleksy kaplic i Bazylikę Najświętszej Marii Panny i św. Bartłomieja. Stanowi ona wizytówkę Piekar Śląskich. Miasto posiada bogate tradycje górnicze i hutnicze. Pierwsze wydobycie galmanu ruszyło tu już w 1704 roku. Miasto kopalń i hut oferuje liczne imprezy kulturalne z Dniami Miasta na czele. Turystów czeka mnóstwo atrakcji na szlaku Husarii Polskiej, Powstańców Śląskich, Tysiąclecia, Historii Górnictwa Górnośląskiego. Na tym pierwszym kroczyć będziemy trasą przemarszu wojsk polskich udających się na odsiecz Wiednia. Żeby zobaczyć te wszystkie wspaniałości, do miasta trzeba najpierw dojechać, umożliwia to autostrada A1, droga krajowa nr 94 i wojewódzka 911.  

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola