Belka
Wtorek, 11 Grudnia 2018   imieniny: Waldemar, Damazy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Umowa na nową sterylizatornię podpisana!

Data publikacji: 2018-10-10, Data modyfikacji: 2018-10-11
A A AWydrukDrukuj  
 
Wczoraj, 9 października w Szpitalu Miejskim podpisano umowę na wyposażenie oraz przystosowanie pomieszczeń dla nowej, centralnej sterylizatorni, która będzie kolejnym etapem modernizacji i doposażenia miejskiej placówki. Rozpoczyna się kolejny etap rozbudowy Szpitala Miejskiego w Piekarach Śląskich. Już wkrótce ruszą pierwsze prace, by przystosować i zaadaptować pomieszczenia w starej części szpitala na nową centralną sterylizatornię. Nowa inwestycja zapewnieni wymaganą sterylność sprzętu medycznego na salach operacyjnych, oddziałach szpitalnych oraz pracowniach diagnostycznych, co przyczyni się do bezpieczeństwa zarówno pacjentów, jak i personelu szpitala. Podstawowy zakres zadania to: dostawa wraz z montażem 2 sterylizatorów parowych przelotowych oraz gruntowne roboty budowlane polegające na przystosowaniu części pomieszczeń budynku nr 3 szpitala na potrzeby sterylizatorni. Łączny koszt przystosowania i wyposażenia nowej sterylizatorni to 825 862,04 zł, z czego 360 000,00 zł zostało przeznaczone z budżetu Śląskiego  Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach. Umowę podpisali: Prezydent Piekar Śląskich Sława Umińska-Duraj, Prezes Piekarskiego Centrum Medycznego Sp. z o.o. Zbigniew Żołnierczyk oraz wykonawca Zbigniew Wójcicki, przedstawiciel firmy P.H.U. Mateo. The post Umowa na nową sterylizatornię podpisana! appeared first on Urząd Miasta.

Pełna treść wiadomości na: piekary.pl/?p=324209/
piekary.pl, Źródło artykułu: piekary.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
piekary śląskie

Piekary Śląskie - miasto na prawach powiatu znajduje się w województwie śląskim (położone w południowej części Wyżyny Śląskiej). Położone jest nad rzeką Brynicą. Liczba ludności to około 54 tys.

Miasto jest celem pielgrzymek. Wszystko za sprawą obrazu Matki Boskiej Piekarskiej. Stanowi on jeden z głównych ośrodków kultu maryjnego w naszym kraju. Wśród innych obiektów sakralnych w mieście odnajdziemy zabytkowe kościoły, kompleksy kaplic i Bazylikę Najświętszej Marii Panny i św. Bartłomieja. Stanowi ona wizytówkę Piekar Śląskich. Miasto posiada bogate tradycje górnicze i hutnicze. Pierwsze wydobycie galmanu ruszyło tu już w 1704 roku. Miasto kopalń i hut oferuje liczne imprezy kulturalne z Dniami Miasta na czele. Turystów czeka mnóstwo atrakcji na szlaku Husarii Polskiej, Powstańców Śląskich, Tysiąclecia, Historii Górnictwa Górnośląskiego. Na tym pierwszym kroczyć będziemy trasą przemarszu wojsk polskich udających się na odsiecz Wiednia. Żeby zobaczyć te wszystkie wspaniałości, do miasta trzeba najpierw dojechać, umożliwia to autostrada A1, droga krajowa nr 94 i wojewódzka 911.  

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola