Belka
Wtorek, 11 Grudnia 2018   imieniny: Waldemar, Damazy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Tytuł “Śląskiego Asa" dla Zespołu Szkół nr 1!

Data publikacji: 2018-10-03, Data modyfikacji: 2018-10-05
A A AWydrukDrukuj  
 
27 września w sali kinowej Wydziału Radia i Telewizji im. K. Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego odbyła się uroczysta gala „Śląskie Asy” 2018, podczas której nagrodzeni zostali najzdolniejsi uczniowie ze szkół ponadpodstawowych województwa śląskiego – laureaci i finaliści olimpiad przedmiotowych na szczeblu międzynarodowym lub ogólnopolskim. Wśród nich znalazło się czworo uczniów Zespołu Szkół nr 1 w Piekarach Śląskich. Uczniowie ZS nr 1 wyróżnieni zostali za finał w Ogólnopolskim Konkursie Diversity 2018. Jednak największym sukcesem było zajęcie przez ZS nr 1 III miejsca wśród szkół regionu, które mogą poszczycić się największą liczbą laureatów konkursu. Dzięki temu szkoła znalazła się w elitarnej grupie placówek z całego województwa, które otrzymały zaszczytny tytuł „Śląskiego Asa” – szkoły zostały nagrodzone grawerowanymi dyplomami oraz zestawem książek z wydawnictwa Uniwersytetu Śląskiego. Zespół Szkół nr 1 w Piekarach Śląskich zdobył ten tytuł po raz pierwszy w historii miasta. Świadczy to o nowatorskim kształceniu młodzieży i świadomości, że przyszłość nauki związana jest nieodłącznie z interdyscyplinarnością. Podczas uroczystości wręczenia wyróżnień zebrani goście wysłuchali także wykładu dr hab. prof. UŚ Krystyny Doktorowicz pt. „Polskie Oscary” oraz zobaczyli projekcję filmu „Piotruś i wilk”. Uczniom – a także całej szkole – serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych, interdyscyplinarnych sukcesów!   The post Tytuł “Śląskiego Asa” dla Zespołu Szkół nr 1! appeared first on Urząd Miasta.

Pełna treść wiadomości na: piekary.pl/?p=323256/
piekary.pl, Źródło artykułu: piekary.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
piekary śląskie

Piekary Śląskie - miasto na prawach powiatu znajduje się w województwie śląskim (położone w południowej części Wyżyny Śląskiej). Położone jest nad rzeką Brynicą. Liczba ludności to około 54 tys.

Miasto jest celem pielgrzymek. Wszystko za sprawą obrazu Matki Boskiej Piekarskiej. Stanowi on jeden z głównych ośrodków kultu maryjnego w naszym kraju. Wśród innych obiektów sakralnych w mieście odnajdziemy zabytkowe kościoły, kompleksy kaplic i Bazylikę Najświętszej Marii Panny i św. Bartłomieja. Stanowi ona wizytówkę Piekar Śląskich. Miasto posiada bogate tradycje górnicze i hutnicze. Pierwsze wydobycie galmanu ruszyło tu już w 1704 roku. Miasto kopalń i hut oferuje liczne imprezy kulturalne z Dniami Miasta na czele. Turystów czeka mnóstwo atrakcji na szlaku Husarii Polskiej, Powstańców Śląskich, Tysiąclecia, Historii Górnictwa Górnośląskiego. Na tym pierwszym kroczyć będziemy trasą przemarszu wojsk polskich udających się na odsiecz Wiednia. Żeby zobaczyć te wszystkie wspaniałości, do miasta trzeba najpierw dojechać, umożliwia to autostrada A1, droga krajowa nr 94 i wojewódzka 911.  

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola