Belka
Środa, 23 Stycznia 2019   imieniny: Maria, Ildefons, Rajmund
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Tak piekarskie koło PZERiI świętowało Dzień Seniora

Data publikacji: 2018-10-22, Data modyfikacji: 2018-10-22
A A AWydrukDrukuj  
 
17 października piekarskie koło Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów świętował Dzień Seniora podczas biesiadnego spotkania zorganizowanego w Dworze Hubertus. Członkowie stowarzyszenia mieli okazję m.in. zapoznać się z planami na przyszły rok oraz podsumować tegoroczne działania. Piekarskie Koło Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów jest jedną z najliczniejszych, ale i najaktywniejszych organizacji w naszym mieście. Nie ma miesiąca w kalendarzu, w którym Związek nie organizowałby wspólnych wycieczek czy wczasów dla swoich członków. Seniorzy zrzeszeni w związku są przykładem na to, że jesień życia rzeczywiście pełna może być intensywnych barw. W minioną środę piekarskie koło PZERiI świętowało Dzień Seniora. Imprezę otworzyła prezes Maria Wilcorz, która przywitała przybyłych gości, a także opowiedziała o działalności i planach Stowarzyszenia. W uroczystym spotkaniu udział wzięła także Prezydent Miasta Sława Umińska-Duraj, Przewodniczący Oddziału Okręgowego PZERiI w Katowicach Marian Mucik oraz przyjaciele i sympatycy piekarskiego koła. Impreza zakończyła się wspólnymi tańcami, śpiewem i zabawą. PZERiI prowadzi profil na portalu facebooku (TUTAJ), gdzie informuje o najbliższych spotkaniach i atrakcjach dla członków Stowarzyszenia. Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów oddział Piekary Śląskie ul. Wyszyńskiego 26 41-940 Piekary Śląskie Tel. (32) 767 43 62 The post Tak piekarskie koło PZERiI świętowało Dzień Seniora appeared first on Urząd Miasta.

Pełna treść wiadomości na: piekary.pl/?p=325828/
piekary.pl, Źródło artykułu: piekary.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
piekary śląskie

Piekary Śląskie - miasto na prawach powiatu znajduje się w województwie śląskim (położone w południowej części Wyżyny Śląskiej). Położone jest nad rzeką Brynicą. Liczba ludności to około 54 tys.

Miasto jest celem pielgrzymek. Wszystko za sprawą obrazu Matki Boskiej Piekarskiej. Stanowi on jeden z głównych ośrodków kultu maryjnego w naszym kraju. Wśród innych obiektów sakralnych w mieście odnajdziemy zabytkowe kościoły, kompleksy kaplic i Bazylikę Najświętszej Marii Panny i św. Bartłomieja. Stanowi ona wizytówkę Piekar Śląskich. Miasto posiada bogate tradycje górnicze i hutnicze. Pierwsze wydobycie galmanu ruszyło tu już w 1704 roku. Miasto kopalń i hut oferuje liczne imprezy kulturalne z Dniami Miasta na czele. Turystów czeka mnóstwo atrakcji na szlaku Husarii Polskiej, Powstańców Śląskich, Tysiąclecia, Historii Górnictwa Górnośląskiego. Na tym pierwszym kroczyć będziemy trasą przemarszu wojsk polskich udających się na odsiecz Wiednia. Żeby zobaczyć te wszystkie wspaniałości, do miasta trzeba najpierw dojechać, umożliwia to autostrada A1, droga krajowa nr 94 i wojewódzka 911.  

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola