Belka
Poniedziałek, 21 Stycznia 2019   imieniny: Agnieszka, Inez, Jarosław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Styczeń pełen atrakcji w MDK nr 2

Data publikacji: 2019-01-08, Data modyfikacji: 2019-01-08
A A AWydrukDrukuj  
 
Młodzieżowy Dom Kultury nr 2 w Piekarach Śląskich oferuje mieszkańcom naszego miasta szereg ciekawych zajęć i warsztatów, które pozwalają rozwijać ich pasje oraz urozmaicają sposoby spędzania czasu wolnego. W tym miesiącu przygotował on całe mnóstwo atrakcji skierowanych do najmłodszych piekarzan. Wspaniałej zabawy i niezwykłych wrażeń z pewnością nie zabraknie! Bezpłatne warsztaty kulinarne i kreatywne dla dzieci W każdy piątek stycznia w MDK nr 2 w Piekarach Śląskich odbywać się będą fantastyczne warsztaty dedykowane najmłodszym piekarzanom. Zajęcia te nie tylko rozbudzą ich wyobraźnię, rozwiną zdolności kulinarne i manualne, ale także będą okazją do świetnej zabawy i zawarcia nowych znajomości. Już 11 stycznia o godzinie 15.00 dzieci będą mogły wziąć udział w zajęciach kulinarnych, podczas których przygotowywać będą pyszne babeczki z kawałkami czekolady. Z kolei tydzień później, 18 stycznia o godzinie 16.30 będą miały miejsce warsztaty kreatywne z tworzenia oryginalnych czapek i masek karnawałowych. Ostatnie z cyklu styczniowych warsztatów odbędą się 25 stycznia o godzinie 15.00. Ich uczestnicy nauczą się przygotowywać pyszne, domowe pizzerinki. Zapisy na zajęcia trwają w sekretariacie MDK2 przy ul. Bytomskiej 152 (wejście od ul. Popiełuszki 1). Miejski Festiwal Artystyczny Dzieci i Młodzieży W środę, 30 stycznia w Młodzieżowym Domu Kultury nr 2 w Piekarach Śląskich odbędą się eliminacje do Miejskiego Festiwalu Artystycznego Dzieci i Młodzieży. Kategoriami, w jakich młodzi piekarzanie będą mogli się zaprezentować są: taniec, muzyka i teatr. Nauczycieli oraz placówki oświatowe prosimy o zgłaszanie udziału swoich wychowanków. Zwieńczeniem Festiwalu będzie Koncert Laureatów. Odbędzie się on 6 lutego o godzinie 17.00 w Filii Miejskiego Domu Kultury w Kozłowej Górze. Honorowy patronat nad wydarzeniem sprawuje Prezydent Miasta Piekary Śląskie Sława Umińska-Duraj. Więcej informacji o wydarzeniach organizowanych przez MDK nr 2 znaleźć można na poniższych plakatach oraz na stronie internetowej www.mdk2.piekary.pl. Serdecznie zachęcamy do udziału! The post Styczeń pełen atrakcji w MDK nr 2 appeared first on Urząd Miasta.

Pełna treść wiadomości na: piekary.pl/?p=336094/
piekary.pl, Źródło artykułu: piekary.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
piekary śląskie

Piekary Śląskie - miasto na prawach powiatu znajduje się w województwie śląskim (położone w południowej części Wyżyny Śląskiej). Położone jest nad rzeką Brynicą. Liczba ludności to około 54 tys.

Miasto jest celem pielgrzymek. Wszystko za sprawą obrazu Matki Boskiej Piekarskiej. Stanowi on jeden z głównych ośrodków kultu maryjnego w naszym kraju. Wśród innych obiektów sakralnych w mieście odnajdziemy zabytkowe kościoły, kompleksy kaplic i Bazylikę Najświętszej Marii Panny i św. Bartłomieja. Stanowi ona wizytówkę Piekar Śląskich. Miasto posiada bogate tradycje górnicze i hutnicze. Pierwsze wydobycie galmanu ruszyło tu już w 1704 roku. Miasto kopalń i hut oferuje liczne imprezy kulturalne z Dniami Miasta na czele. Turystów czeka mnóstwo atrakcji na szlaku Husarii Polskiej, Powstańców Śląskich, Tysiąclecia, Historii Górnictwa Górnośląskiego. Na tym pierwszym kroczyć będziemy trasą przemarszu wojsk polskich udających się na odsiecz Wiednia. Żeby zobaczyć te wszystkie wspaniałości, do miasta trzeba najpierw dojechać, umożliwia to autostrada A1, droga krajowa nr 94 i wojewódzka 911.  

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola