Belka
Wtorek, 11 Grudnia 2018   imieniny: Waldemar, Damazy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar w piekarskim CUS

Data publikacji: 2018-11-28, Data modyfikacji: 2018-12-01
A A AWydrukDrukuj  
 
Spotkania regionalne z Rzecznikiem Praw Obywatelskich przekładają się na konkretne działania na rzecz obywateli – dzięki nim Rzecznik może nie tylko analizować poszczególne problemy pod względem prawnym, ale też starać się pomóc w ich rozwiązywaniu. We wtorkowe przedpołudnie, 27 listopada na spotkanie z Adamem Bodnarem w piekarskim Centrum Usług Społecznych przyszło blisko 50 osób. Rzecznik Praw Obywatelskich organizuje spotkania z mieszkańcami gmin w całej Polsce. Spotkania te dają możliwość poruszenia tematów ważnych dla sektora pozarządowego, społeczeństwa obywatelskiego i mieszkańców regionu oraz rozmowy o prawach człowieka w praktyce – ich respektowaniu, problemach z realizacją, praktykach dyskryminacyjnych. To także okazja do analizy i pomocy w rozwiązaniu problemów mieszkańców. Na początku spotkania Adam Bodnar opowiedział, na czym polega jego praca, a następnie uważnie wysłuchał każdego, kto chciał zabrać głos na wtorkowym spotkaniu. Zgłaszane tematy i problemy były dokładnie notowane, a zgłaszający mogli liczyć na informację zwrotną. Wielu mieszkańców pytało o problem smogu, inni byli zainteresowani zaś kosztami ogrzewania i energii. Mieszkańcy mówili także o swoich obawach związanych z podwyżkami ceny prądu i pytali, co wiadomo o rządowych planach rekompensat. Wiele osób skarżyło się na odebranie im deputatu węglowego. W konferencji uczestniczyła Naczelnik Kancelarii Prezydenta Miasta Urszula Gawlik, a także radny Rady Miasta Maciej Czempiel. Odpowiedzi Rzecznika Praw Obywatelskich można znaleźć na stronie: www.rpo.gov.pl/spotkanie-regionalne-rpo-w-piekarach-slaskich The post Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar w piekarskim CUS appeared first on Urząd Miasta.

Pełna treść wiadomości na: piekary.pl/?p=330779/
piekary.pl, Źródło artykułu: piekary.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
piekary śląskie

Piekary Śląskie - miasto na prawach powiatu znajduje się w województwie śląskim (położone w południowej części Wyżyny Śląskiej). Położone jest nad rzeką Brynicą. Liczba ludności to około 54 tys.

Miasto jest celem pielgrzymek. Wszystko za sprawą obrazu Matki Boskiej Piekarskiej. Stanowi on jeden z głównych ośrodków kultu maryjnego w naszym kraju. Wśród innych obiektów sakralnych w mieście odnajdziemy zabytkowe kościoły, kompleksy kaplic i Bazylikę Najświętszej Marii Panny i św. Bartłomieja. Stanowi ona wizytówkę Piekar Śląskich. Miasto posiada bogate tradycje górnicze i hutnicze. Pierwsze wydobycie galmanu ruszyło tu już w 1704 roku. Miasto kopalń i hut oferuje liczne imprezy kulturalne z Dniami Miasta na czele. Turystów czeka mnóstwo atrakcji na szlaku Husarii Polskiej, Powstańców Śląskich, Tysiąclecia, Historii Górnictwa Górnośląskiego. Na tym pierwszym kroczyć będziemy trasą przemarszu wojsk polskich udających się na odsiecz Wiednia. Żeby zobaczyć te wszystkie wspaniałości, do miasta trzeba najpierw dojechać, umożliwia to autostrada A1, droga krajowa nr 94 i wojewódzka 911.  

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola