Belka
Wtorek, 11 Grudnia 2018   imieniny: Waldemar, Damazy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Ruszył Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości!

Data publikacji: 2018-10-05, Data modyfikacji: 2018-10-08
A A AWydrukDrukuj  
 
4 października swoją działalność w Centrum Usług Społecznych przy ulicy Kusocińskiego 4 oficjalnie rozpoczął Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości. Uroczyste otwarcie połączone było z prelekcjami na temat kreowania pomysłu na biznes oraz pozyskiwaniu klientów. Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości to inicjatywa powstała, by wspierać przedsiębiorców z naszego miasta. Dzięki współpracy licznych instytucji regionu, Stowarzyszenia Przedsiębiorcy z Wyboru oraz Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości, mieszkańcy miasta oraz okolic będą mieli okazję poszerzać swoją wiedzę na temat przedsiębiorczości. Będzie to miejsce dla osób z pomysłem na siebie, chętnych zaangażować się we własny projekt biznesowy. Wczoraj, 4 października odbyło się uroczyste otwarcie placówki. Przybyła młodzież oraz inni zainteresowani mogli poznać zasady działania Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości, wysłuchać prelekcji Michała Kucharskiego i Mariusza Malickiego dotyczących kreowania pomysłów na biznes oraz w jaki sposób zyskać nowych klientów bez dużych nakładów finansowych. Następnie młodzież wraz z Prezydent Miasta Sławą Umińską-Duraj i przedstawicielami Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości uroczyście przecięli wstęgę otwierając nowo powstałą placówkę. Nowy inkubator w Piekarach Śląskich powstał w ramach ogólnopolskiej sieci AIP, która od 2004 roku nie tylko przy współpracy z najlepszymi uczelniami w Polsce zakłada inkubatory mające za zadanie wspierać osoby z pomysłem na własny biznes. Do inkubatora może zgłosić się każdy, kto chce rozpocząć własną działalność, obniżyć koszty, potrzebuje wsparcia w księgowości, kwestiach prawnych, marketingowych. To miejsce także dla tych, którzy chcą rozwijać się dzięki szkoleniom. Inkubator zapewni między innymi powierzchnię coworkingową czy też sale do spotkań. Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości poprzez spełnianie aktywnie swojej roli, będzie wspierał miedzy innymi przedsiębiorczość piekarskiego środowiska szkolnego, a także umożliwi młodym łączenie wiedzy teoretycznej zdobywanej na lekcjach przedsiębiorczości z wiedzą praktyczną zdobywaną w trakcie prowadzenia własnej firmy. Głównym zadaniem Inkubatora będzie aktywizacja mieszkańców Piekar Śląskich i okolic poprzez zachęcanie ich do wdrażania w życie własnych projektów biznesowych. “Sprawnie działające punkty dla mieszkańców chcących rozwinąć swój biznes stanowią ważne narzędzie dla rozwoju innowacyjnego miasta. To tutaj najczęściej kiełkują pomysły, które przy odpowiednim doradztwie, prowadzeniu i dostępie do kapitału mogą dojrzeć do rentownego biznesu w skali regionu czy kraju.” – mówił podczas spotkania Mateusz Malik – Partner Zarządzający Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości. Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości (budynek Centrum Usług Społecznych w Piekarach Śląskich) ul. Kusocińskiego 4 41-940 Piekary Śląskie tel: +48 534 383 244 e-mail: aipslask@inkubatory.pl The post Ruszył Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości! appeared first on Urząd Miasta.

Pełna treść wiadomości na: piekary.pl/?p=323402/
piekary.pl, Źródło artykułu: piekary.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
piekary śląskie

Piekary Śląskie - miasto na prawach powiatu znajduje się w województwie śląskim (położone w południowej części Wyżyny Śląskiej). Położone jest nad rzeką Brynicą. Liczba ludności to około 54 tys.

Miasto jest celem pielgrzymek. Wszystko za sprawą obrazu Matki Boskiej Piekarskiej. Stanowi on jeden z głównych ośrodków kultu maryjnego w naszym kraju. Wśród innych obiektów sakralnych w mieście odnajdziemy zabytkowe kościoły, kompleksy kaplic i Bazylikę Najświętszej Marii Panny i św. Bartłomieja. Stanowi ona wizytówkę Piekar Śląskich. Miasto posiada bogate tradycje górnicze i hutnicze. Pierwsze wydobycie galmanu ruszyło tu już w 1704 roku. Miasto kopalń i hut oferuje liczne imprezy kulturalne z Dniami Miasta na czele. Turystów czeka mnóstwo atrakcji na szlaku Husarii Polskiej, Powstańców Śląskich, Tysiąclecia, Historii Górnictwa Górnośląskiego. Na tym pierwszym kroczyć będziemy trasą przemarszu wojsk polskich udających się na odsiecz Wiednia. Żeby zobaczyć te wszystkie wspaniałości, do miasta trzeba najpierw dojechać, umożliwia to autostrada A1, droga krajowa nr 94 i wojewódzka 911.  

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola