Belka
Wtorek, 11 Grudnia 2018   imieniny: Waldemar, Damazy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Rozstrzygnięcie konkursu “HIV/AIDS - wiem, nie boję się, toleruję"

Data publikacji: 2018-12-06, Data modyfikacji: 2018-12-07
A A AWydrukDrukuj  
 
W minioną środę, 5 grudnia w Zespole Szkół Techniczno-Zawodowych w Piekarach Śląskich odbył się konkurs pn. „HIV/AIDS – wiem, nie boję się, toleruję”. Jego organizatorem był Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Bytomiu. Światowy Dzień AIDS to coroczne święto obchodzone 1 grudnia z inicjatywy Światowej Organizacji Zdrowia. W tym dniu na całym świecie, a także w Polsce organizowane są konferencje, happeningi i wykłady, których celem jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na problem walki z chorobą oraz poszerzenie wiedzy z zakresu profilaktyki zakażeń wirusem HIV. W ramach obchodów Światowego Dnia AIDS, 5 grudnia w Zespole Szkół Techniczno-Zawodowych w Piekarach Śląskich odbył się test pn. „HIV/AIDS – wiem, nie boję się, toleruję”. Miał on za zadanie sprawdzić wiedzę uczniów dotyczącą wirusa HIV oraz AIDS. Organizatorem wydarzenia był Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Bytomiu, zaś honorowy patronat nad konkursem sprawowała Prezydent Miasta Piekary Śląskie Sława Umińska-Duraj. Z Zespołu Szkół Techniczno-Zawodowych wytypowanych zostało 10 uczniów klasy III technikum, którzy rozwiązali przygotowany test. Rywalizacja była bardzo zacięta, dlatego jury, aby wyłonić zwycięzcę, przeprowadziło dogrywkę. Najwięcej punktów zdobyła Magdalena Wieczorek. Drugie miejsce należało do Klaudii Flak, z kolei na trzecim uplasowała się Aneta Nowak. Serdecznie gratulujemy wszystkim zwycięzcom! The post Rozstrzygnięcie konkursu “HIV/AIDS – wiem, nie boję się, toleruję” appeared first on Urząd Miasta.

Pełna treść wiadomości na: piekary.pl/?p=331800/
piekary.pl, Źródło artykułu: piekary.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
piekary śląskie

Piekary Śląskie - miasto na prawach powiatu znajduje się w województwie śląskim (położone w południowej części Wyżyny Śląskiej). Położone jest nad rzeką Brynicą. Liczba ludności to około 54 tys.

Miasto jest celem pielgrzymek. Wszystko za sprawą obrazu Matki Boskiej Piekarskiej. Stanowi on jeden z głównych ośrodków kultu maryjnego w naszym kraju. Wśród innych obiektów sakralnych w mieście odnajdziemy zabytkowe kościoły, kompleksy kaplic i Bazylikę Najświętszej Marii Panny i św. Bartłomieja. Stanowi ona wizytówkę Piekar Śląskich. Miasto posiada bogate tradycje górnicze i hutnicze. Pierwsze wydobycie galmanu ruszyło tu już w 1704 roku. Miasto kopalń i hut oferuje liczne imprezy kulturalne z Dniami Miasta na czele. Turystów czeka mnóstwo atrakcji na szlaku Husarii Polskiej, Powstańców Śląskich, Tysiąclecia, Historii Górnictwa Górnośląskiego. Na tym pierwszym kroczyć będziemy trasą przemarszu wojsk polskich udających się na odsiecz Wiednia. Żeby zobaczyć te wszystkie wspaniałości, do miasta trzeba najpierw dojechać, umożliwia to autostrada A1, droga krajowa nr 94 i wojewódzka 911.  

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola