Belka
Wtorek, 11 Grudnia 2018   imieniny: Waldemar, Damazy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Przekazanie samochodu przystosowanego dla osób niepełnosprawnych

Data publikacji: 2018-12-07, Data modyfikacji: 2018-12-07
A A AWydrukDrukuj  
 
Dzięki środkom finansowym Miasta Piekary Śląskie oraz dotacji pozyskanej z PFRON zakupiony został nowy 9-osobowy bus do przewozu podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Piekarach Śląskich. Uroczyste przekazanie pojazdu, w którym uczestniczyła Prezydent Miasta Sława Umińska-Duraj oraz Dyrektor piekarskiego DPS Barbara Jambor, odbyło się w środę, 5 grudnia. Nowy samochód wyposażony jest we wszelkie udogodnienia poprawiające jakość podróżowania osobom niepełnosprawnym. Posiada on rampę umożliwiającą komfortowy wjazd i zjazd osobom niepełnosprawnym ruchowo, wysuwany stopień, wygodne fotele oraz klimatyzację, która – zwłaszcza latem – przyczynia się do poprawy komfortu podróży. Dodatkowo, poprzez prosty demontaż foteli i obecność szyn mocujących, ułatwiony został transport osób na wózkach inwalidzkich. Biorąc pod uwagę, iż obecnie wśród 130 mieszkańców Domu Pomocy Społecznej 19 z nich wymaga stałego lub okresowego wspomagania takim wózkiem, fakt zakupu specjalnie przystosowanego samochodu jest w pełni uzasadniony. Pojazd do przewozu osób niepełnosprawnych stanowi ogromne udogodnienie i pozwala skorzystać z ofert programu rehabilitacji społecznej i kontaktu z lekarzem specjalistą. To duże ułatwienie dla osób przewlekle chorych, które będą mogły teraz korzystać z dowozu do szpitali i przychodni na specjalistyczne badania oraz terapie. Dzięki prowadzonej rehabilitacji społecznej, podopieczni DPS-u będą mogli wziąć udział m.in. w wycieczkach, spotkaniach i imprezach kulturalnych, na które dotychczas nie mogli się dostać. Do tej pory placówka korzystała z 13-letniego pojazdu, który nie posiadał tak wielu udogodnień. Dzięki nowemu środkowi, transport podopiecznych Domu Pomocy Społecznej będzie znacznie łatwiejszy i bardziej komfortowy. The post Przekazanie samochodu przystosowanego dla osób niepełnosprawnych appeared first on Urząd Miasta.

Pełna treść wiadomości na: piekary.pl/?p=331947/
piekary.pl, Źródło artykułu: piekary.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
piekary śląskie

Piekary Śląskie - miasto na prawach powiatu znajduje się w województwie śląskim (położone w południowej części Wyżyny Śląskiej). Położone jest nad rzeką Brynicą. Liczba ludności to około 54 tys.

Miasto jest celem pielgrzymek. Wszystko za sprawą obrazu Matki Boskiej Piekarskiej. Stanowi on jeden z głównych ośrodków kultu maryjnego w naszym kraju. Wśród innych obiektów sakralnych w mieście odnajdziemy zabytkowe kościoły, kompleksy kaplic i Bazylikę Najświętszej Marii Panny i św. Bartłomieja. Stanowi ona wizytówkę Piekar Śląskich. Miasto posiada bogate tradycje górnicze i hutnicze. Pierwsze wydobycie galmanu ruszyło tu już w 1704 roku. Miasto kopalń i hut oferuje liczne imprezy kulturalne z Dniami Miasta na czele. Turystów czeka mnóstwo atrakcji na szlaku Husarii Polskiej, Powstańców Śląskich, Tysiąclecia, Historii Górnictwa Górnośląskiego. Na tym pierwszym kroczyć będziemy trasą przemarszu wojsk polskich udających się na odsiecz Wiednia. Żeby zobaczyć te wszystkie wspaniałości, do miasta trzeba najpierw dojechać, umożliwia to autostrada A1, droga krajowa nr 94 i wojewódzka 911.  

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola