Belka
Wtorek, 11 Grudnia 2018   imieniny: Waldemar, Damazy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Ponad 11 tys. zł dla Warsztatów Terapii Zajęciowej w Piekarach!

Data publikacji: 2018-10-10, Data modyfikacji: 2018-10-11
A A AWydrukDrukuj  
 
Ponad 11 tysięcy złotych – tyle udało się zebrać pieniędzy dla Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Piekarach Śląskich podczas drugiego już Charytatywnego Biegu Pomagamy Durś w Piekarach Śląskich.  II Charytatywny Bieg Pomagamy Durś odbył się 30 września i połączony był z tradycjami Biegu Papieskiego. Wzięło w nim udział 214 biegaczy oraz 82 miłośników nordic walking. Na starcie stanęli również prezydent Sława Umińska-Duraj wraz z radnymi Rady Miasta Piekary Śląskie – Adrianem Szastokiem, Czesławem Wymysło, Andrzejem Wymysło i Łukaszem Ściebiorowskim. Pieniądze zebrane z pakietów startowych, ale również na miejscu zawodów, we wtorek 9 października, zostały przekazane na konto Warsztatu Terapii Zajęciowej w Piekarach Śląskich. W sumie to 11 475 złotych. W oficjalnym przekazaniu darowizny uczestniczyli Bartosz Szołtysik – prezes Stowarzyszenia Lecymy Durś a także Anna Bednarek – kierownik Warsztatów Terapii Zajęciowej, Adelajda Nowak – prezes Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Piekarach Śląskich oraz podopieczni – również uczestnicy biegu. The post Ponad 11 tys. zł dla Warsztatów Terapii Zajęciowej w Piekarach! appeared first on Urząd Miasta.

Pełna treść wiadomości na: piekary.pl/?p=324116/
piekary.pl, Źródło artykułu: piekary.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
piekary śląskie

Piekary Śląskie - miasto na prawach powiatu znajduje się w województwie śląskim (położone w południowej części Wyżyny Śląskiej). Położone jest nad rzeką Brynicą. Liczba ludności to około 54 tys.

Miasto jest celem pielgrzymek. Wszystko za sprawą obrazu Matki Boskiej Piekarskiej. Stanowi on jeden z głównych ośrodków kultu maryjnego w naszym kraju. Wśród innych obiektów sakralnych w mieście odnajdziemy zabytkowe kościoły, kompleksy kaplic i Bazylikę Najświętszej Marii Panny i św. Bartłomieja. Stanowi ona wizytówkę Piekar Śląskich. Miasto posiada bogate tradycje górnicze i hutnicze. Pierwsze wydobycie galmanu ruszyło tu już w 1704 roku. Miasto kopalń i hut oferuje liczne imprezy kulturalne z Dniami Miasta na czele. Turystów czeka mnóstwo atrakcji na szlaku Husarii Polskiej, Powstańców Śląskich, Tysiąclecia, Historii Górnictwa Górnośląskiego. Na tym pierwszym kroczyć będziemy trasą przemarszu wojsk polskich udających się na odsiecz Wiednia. Żeby zobaczyć te wszystkie wspaniałości, do miasta trzeba najpierw dojechać, umożliwia to autostrada A1, droga krajowa nr 94 i wojewódzka 911.  

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola