Belka
Poniedziałek, 21 Stycznia 2019   imieniny: Agnieszka, Inez, Jarosław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Podsumowano kolejną edycję Piekarskiej Wakacyjnej Kropli Krwi

Data publikacji: 2018-10-30, Data modyfikacji: 2018-10-31
A A AWydrukDrukuj  
 
W ubiegły piątek, 26 października, w Centrum Usług Społecznych przy ulicy Kusocińskiego 4, odbyło się spotkanie podsumowujące kolejną edycję  Piekarskiej Wakacyjnej Kropli Krwi. Tradycyjnie akcję swoim patronatem objęła Prezydent Piekar Śląskich Sława Umińska-Duraj, która również należy do grona honorowych dawców krwi. Akcja “Piekarska Wakacyjna Kropla Krwi” organizowana jest w naszym mieście nieprzerwanie od 2008 roku przez HDK “Julian”. W tym roku rozpoczęła się ona już w maju a zakończyła 3 września. W czasie jej trwania zorganizowano 5 spotkań, w których udział wzięło 155 osób. Krew oddało 130 osób, co przełożyło się na ponad 58 zebranych litrów krwi. Dzięki zaangażowaniu członków Klubu HDK “Julian” krwiobus, oprócz zaplanowanych postojów pojawił się także na piekarskim Kopcu Wyzwolenia w czasie finału akcji “Bezpieczny Odblask” oraz dwukrotnie na terenie sąsiadującej z naszym miastem gminy Świerklaniec. Spotkanie, które odbyło się w piątek, było również doskonałą okazją do podsumowania wszystkich edycji “Piekarskiej Wakacyjnej  Kropli Krwi”. Na przestrzeni 10 lat, aż 1399 piekarzan oddało ponad 627 litrów krwi. Podczas spotkania złożono podziękowania zasłużonym krwiodawcom, którzy regularnie “dzielą się cząstką siebie.” Gratulacje i pamiątkowe upominki wszystkim wyróżnionym w imieniu Klubu złożyli Andrzej Bylebyl wraz z Andrzejem Kawką.   The post Podsumowano kolejną edycję Piekarskiej Wakacyjnej Kropli Krwi appeared first on Urząd Miasta.

Pełna treść wiadomości na: piekary.pl/?p=326577/
piekary.pl, Źródło artykułu: piekary.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
piekary śląskie

Piekary Śląskie - miasto na prawach powiatu znajduje się w województwie śląskim (położone w południowej części Wyżyny Śląskiej). Położone jest nad rzeką Brynicą. Liczba ludności to około 54 tys.

Miasto jest celem pielgrzymek. Wszystko za sprawą obrazu Matki Boskiej Piekarskiej. Stanowi on jeden z głównych ośrodków kultu maryjnego w naszym kraju. Wśród innych obiektów sakralnych w mieście odnajdziemy zabytkowe kościoły, kompleksy kaplic i Bazylikę Najświętszej Marii Panny i św. Bartłomieja. Stanowi ona wizytówkę Piekar Śląskich. Miasto posiada bogate tradycje górnicze i hutnicze. Pierwsze wydobycie galmanu ruszyło tu już w 1704 roku. Miasto kopalń i hut oferuje liczne imprezy kulturalne z Dniami Miasta na czele. Turystów czeka mnóstwo atrakcji na szlaku Husarii Polskiej, Powstańców Śląskich, Tysiąclecia, Historii Górnictwa Górnośląskiego. Na tym pierwszym kroczyć będziemy trasą przemarszu wojsk polskich udających się na odsiecz Wiednia. Żeby zobaczyć te wszystkie wspaniałości, do miasta trzeba najpierw dojechać, umożliwia to autostrada A1, droga krajowa nr 94 i wojewódzka 911.  

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola