Belka
Poniedziałek, 21 Stycznia 2019   imieniny: Agnieszka, Inez, Jarosław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Piekarskie lodowisko już otwarte!

Data publikacji: 2018-12-20, Data modyfikacji: 2018-12-22
A A AWydrukDrukuj  
 
Piekarzanie mogą już naostrzyć swe łyżwy i rozpocząć zimowe szaleństwo! Bowiem wczoraj, 19 grudnia, otwarte zostało plenerowe lodowisko przy Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Piekarach Śląskich. Atrakcji tego dnia nie brakowało! Piekarscy miłośnicy sportów zimowych mogą już cieszyć się sezonowym lodowiskiem. Jak co roku,  zostało ono usytuowane na terenie piekarskiego MOSiR-u przy ulicy Olimpijskiej 3. W jego wczorajszym otwarciu udział wzięło liczne grono mieszkańców naszego miasta, wśród których znaleźli się również Prezydent Miasta Piekary Śląskie Sława Umińska-Duraj oraz Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Łukasz Tomczyk. Nie zabrakło także przedstawicieli Rady Miasta – Przewodniczącego Tomasza Wesołowskiego, Wiceprzewodniczącej Natalii Ciupińskiej-Szoski oraz radnego Stanisława Plajznera. Pomimo przedświątecznej krzątaniny, która towarzyszy wszystkim w ostatnich dniach, wielu mieszkańców naszego miasta zdecydowało się na chwilę wytchnienia i fantastyczną zabawę na piekarskim lodowisku. Dla piekarzan, którzy postanowili wziąć udział w uroczystym otwarciu, przygotowanych zostało całe mnóstwo atrakcji. Najmłodsi mieszkańcy naszego miasta mieli możliwość uczestnictwa w oryginalnych grach i konkursach z nagrodami, zaś wszyscy, którzy pragnęli rozgrzać się po zimowych szaleństwach, mieli do swej dyspozycji automat z ciepłymi napojami. Tego dnia wstęp na lodowisko był bezpłatny. Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z wczorajszego wydarzenia oraz do zapoznania się z godzinami otwarcia lodowiska i jego cennikiem! Od dziś, 20 grudnia, godziny otwarcia lodowiska wyglądać będą następująco: 9:00 – 12:30 I tercja 12:30 -13:30 Przerwa 13:30 -15:00 II tercja 15:00 -15:30 Przerwa 15:30 – 17:00 III tercja 17:00 – 17:30 Przerwa 17:30 – 19:00 IV tercja 19:00 – 19:30 Przerwa 19:30 – 21:00 V tercja Cennik obowiązujący w sezonie 2018/2019:– wstęp na lodowisko dorośli – 6 zł tercja; – wstęp na lodowisko dzieci i młodzież szkolna, osoby powyżej 60 roku życia – 3 zł tercja; – wypożyczenie łyżew – 5 zł; – uczestnicy organizowanych w Piekarach Śląskich półkolonii oraz wychowankowie Domu Dziecka – 1 zł tercja; – dzieci do lat 7 (pod opieką dorosłych), dzieci i młodzież szkolna piekarskich szkół w ferie zimowe podczas I tercji w godzinach 9:00 – 12:30 – wstęp wolny. The post Piekarskie lodowisko już otwarte! appeared first on Urząd Miasta.

Pełna treść wiadomości na: piekary.pl/?p=334003/
piekary.pl, Źródło artykułu: piekary.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
piekary śląskie

Piekary Śląskie - miasto na prawach powiatu znajduje się w województwie śląskim (położone w południowej części Wyżyny Śląskiej). Położone jest nad rzeką Brynicą. Liczba ludności to około 54 tys.

Miasto jest celem pielgrzymek. Wszystko za sprawą obrazu Matki Boskiej Piekarskiej. Stanowi on jeden z głównych ośrodków kultu maryjnego w naszym kraju. Wśród innych obiektów sakralnych w mieście odnajdziemy zabytkowe kościoły, kompleksy kaplic i Bazylikę Najświętszej Marii Panny i św. Bartłomieja. Stanowi ona wizytówkę Piekar Śląskich. Miasto posiada bogate tradycje górnicze i hutnicze. Pierwsze wydobycie galmanu ruszyło tu już w 1704 roku. Miasto kopalń i hut oferuje liczne imprezy kulturalne z Dniami Miasta na czele. Turystów czeka mnóstwo atrakcji na szlaku Husarii Polskiej, Powstańców Śląskich, Tysiąclecia, Historii Górnictwa Górnośląskiego. Na tym pierwszym kroczyć będziemy trasą przemarszu wojsk polskich udających się na odsiecz Wiednia. Żeby zobaczyć te wszystkie wspaniałości, do miasta trzeba najpierw dojechać, umożliwia to autostrada A1, droga krajowa nr 94 i wojewódzka 911.  

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola