Belka
Wtorek, 11 Grudnia 2018   imieniny: Waldemar, Damazy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Piekarscy policjanci otrzymali walizkę edukacyjną

Data publikacji: 2018-12-06, Data modyfikacji: 2018-12-07
A A AWydrukDrukuj  
 
Jak rozpoznać narkotyk lub przedmiot wykorzystywany do jego zażywania? Na te pytania już wkrótce odpowiadać będą policjanci z piekarskiej jednostki. Wkrótce nauczyciele, rodzice i inni opiekunowie będą mogli na własne oczy zobaczyć substancje do złudzenia przypominające środki odurzające. Będzie to możliwe dzięki zakupowi walizki edukacyjnej, która pomoże zwiększyć świadomość osób dorosłych w zakresie istniejących zagrożeń w postaci środków odurzających. Aby skutecznie walczyć z problemem jakim jest zażywanie środków odurzających przez dzieci i młodzież konieczne jest zwiększenie świadomości osób dorosłych w tym zakresie. W tym celu władze miasta Piekary Śląskie postanowiły udzielić wsparcia miejscowym policjantom poprzez zakup walizki edukacyjnej.  W jej środku znajdziemy przedmioty, które najczęściej wykorzystywane są do zażywania i dystrybucji narkotyków. Zawiera również substancje, które do złudzenia przypominają różnego rodzaju środki odurzające. Kuferek wypełniony jest najbardziej popularnymi  atrapami narkotyków na polskim czarnym rynku. Każdy specyfik opatrzony jest szczegółowym opisem wyglądu, ceną, a także nazwami używanymi w młodzieżowym slangu. Są tam szklane i metalowe fifki, młynki do rozdrabniania suszu oraz pojemniczki, w których można schować narkotyki. Dzięki temu edukacja rodziców, pedagogów i opiekunów jest o wiele łatwiejsza za pomocą tego narzędzia. Policjanci chcą edukować przede wszystkim rodziców i wychowawców, by wyostrzyć ich czujność. Niepozorna metalowa śruba, bądź atrapa baterii może się okazać schowkiem na dopalacze lub zażywane leki, a zabawkowa piłeczka, do piłki nożnej lub golfa –  młynkiem do marihuany. Podczas oficjalnego przekazania walizki, które odbyło się 3 grudnia w Urzędzie Miasta, zarówno podinsp. Kamil Gabor I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Piekarach Śląskich, jak i Prezydent Miasta Piekary Śląskie Sława Umińska-Duraj zgodnie uznali, że aby skutecznie walczyć z problemem zażywania środków odurzających, konieczne jest zapoznanie się z problemem. Dzięki narzędziu w postaci walizki edukacyjnej, dorośli będą mogli z bliska przyjrzeć się substancjom, które mogą zagrażać życiu bądź zdrowiu naszych bliskich. Już w najbliższych dniach profilaktyk z piekarskiej komendy sierż. szt. Aleksandra Zydyk przeprowadzi pierwsze zajęcia korzystając z nowego narzędzia. źródło: piekary.slaska.policja.gov.pl The post Piekarscy policjanci otrzymali walizkę edukacyjną appeared first on Urząd Miasta.

Pełna treść wiadomości na: piekary.pl/?p=331754/
piekary.pl, Źródło artykułu: piekary.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
piekary śląskie

Piekary Śląskie - miasto na prawach powiatu znajduje się w województwie śląskim (położone w południowej części Wyżyny Śląskiej). Położone jest nad rzeką Brynicą. Liczba ludności to około 54 tys.

Miasto jest celem pielgrzymek. Wszystko za sprawą obrazu Matki Boskiej Piekarskiej. Stanowi on jeden z głównych ośrodków kultu maryjnego w naszym kraju. Wśród innych obiektów sakralnych w mieście odnajdziemy zabytkowe kościoły, kompleksy kaplic i Bazylikę Najświętszej Marii Panny i św. Bartłomieja. Stanowi ona wizytówkę Piekar Śląskich. Miasto posiada bogate tradycje górnicze i hutnicze. Pierwsze wydobycie galmanu ruszyło tu już w 1704 roku. Miasto kopalń i hut oferuje liczne imprezy kulturalne z Dniami Miasta na czele. Turystów czeka mnóstwo atrakcji na szlaku Husarii Polskiej, Powstańców Śląskich, Tysiąclecia, Historii Górnictwa Górnośląskiego. Na tym pierwszym kroczyć będziemy trasą przemarszu wojsk polskich udających się na odsiecz Wiednia. Żeby zobaczyć te wszystkie wspaniałości, do miasta trzeba najpierw dojechać, umożliwia to autostrada A1, droga krajowa nr 94 i wojewódzka 911.  

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola