Belka
Poniedziałek, 21 Stycznia 2019   imieniny: Agnieszka, Inez, Jarosław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Pasowanie pierwszoklasistów na uczniów ZSTZ i spotkanie z pracodawcami

Data publikacji: 2018-10-18, Data modyfikacji: 2018-10-19
A A AWydrukDrukuj  
 
17 października w Zespole Szkół Techniczno-Zawodowych odbyła się ceremonia pasowania pierwszoklasistów na uczniów. Uroczyste ślubowanie oficjalnie potwierdziło przynależność nowych adeptów do grona uczniów szkoły z bogatymi tradycjami. W tym roku wydarzenie to przebiegło w zmienionej formule, połączone było bowiem ze spotkaniem z przedstawicielami firm, w których uczniowie odbywać będą praktyki zawodowe. W imieniu Prezydent Sławy Umińskiej-Duraj, krótkie przemówienie wygłosił Naczelnik Wydziału Edukacji – Michał Sojka. Życzenia i gratulacje adeptom sztuki rzemieślniczej złożyli licznie zgromadzeni goście:  delegacje Cechów Rzemiosł w Piekarach Śląskich, Bytomiu i Tarnowskich Górach ze Starszymi Cechów – Piotrem Chochołkiem i Antonim Wojciechowskim, Wiceprzewodnicząca Rady Miasta Gabriela Kossakowska, Przewodniczący Komisji Edukacji, Kultury i Sportu Łukasz Ściebiorowski, a także przedstawiciele zaproszonych firm, nauczyciele i rodzice uczniów. Podczas uroczystości obecnym pracodawcom przybliżono możliwość skorzystania z projektów dostępnych dla przedsiębiorców min. w Urzędach Pracy, które uatrakcyjniają możliwość zatrudnienia absolwentów. Podkreślono również liczne korzyści, jakie daje potencjalnym pracodawcom organizacja praktyk, stażów i zatrudnienie młodych pracowników. Była to również okazja do nawiązania rozmów pracodawców z wychowawcami oraz nauczycielami przedmiotów zawodowych. – To pierwszy raz, kiedy na takie spotkania zaprosiliśmy przedstawicieli instytucji, które mogą wspomóc rozwój przyszłych pracowników i uważamy, że dzięki takim spotkaniom zwiększamy ich szansę na szybką aktywizację zawodową. Mamy nadzieję, że dalsza współpraca między placówką, a firmami będzie wciąż satysfakcjonująca dla obu stron – mówił podczas uroczystości dyrektor ZSTZ Adam Szczepańczyk. The post Pasowanie pierwszoklasistów na uczniów ZSTZ i spotkanie z pracodawcami appeared first on Urząd Miasta.

Pełna treść wiadomości na: piekary.pl/?p=325368/
piekary.pl, Źródło artykułu: piekary.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
piekary śląskie

Piekary Śląskie - miasto na prawach powiatu znajduje się w województwie śląskim (położone w południowej części Wyżyny Śląskiej). Położone jest nad rzeką Brynicą. Liczba ludności to około 54 tys.

Miasto jest celem pielgrzymek. Wszystko za sprawą obrazu Matki Boskiej Piekarskiej. Stanowi on jeden z głównych ośrodków kultu maryjnego w naszym kraju. Wśród innych obiektów sakralnych w mieście odnajdziemy zabytkowe kościoły, kompleksy kaplic i Bazylikę Najświętszej Marii Panny i św. Bartłomieja. Stanowi ona wizytówkę Piekar Śląskich. Miasto posiada bogate tradycje górnicze i hutnicze. Pierwsze wydobycie galmanu ruszyło tu już w 1704 roku. Miasto kopalń i hut oferuje liczne imprezy kulturalne z Dniami Miasta na czele. Turystów czeka mnóstwo atrakcji na szlaku Husarii Polskiej, Powstańców Śląskich, Tysiąclecia, Historii Górnictwa Górnośląskiego. Na tym pierwszym kroczyć będziemy trasą przemarszu wojsk polskich udających się na odsiecz Wiednia. Żeby zobaczyć te wszystkie wspaniałości, do miasta trzeba najpierw dojechać, umożliwia to autostrada A1, droga krajowa nr 94 i wojewódzka 911.  

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola