Belka
Poniedziałek, 21 Stycznia 2019   imieniny: Agnieszka, Inez, Jarosław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Orszak Trzech Króli przejdzie ulicami Piekar Śląskich

Data publikacji: 2018-12-31, Data modyfikacji: 2019-01-03
A A AWydrukDrukuj  
 
Już 6 stycznia mieszkańcy Piekar Śląskich po raz piąty wezmą udział we wspólnym kolędowaniu z Orszakiem Trzech Króli. Organizatorami tego wydarzenia są: parafia Świętej Rodziny, parafia NMP i Św. Bartłomieja oraz Komitet Obywatelski Miasta Piekary Śląskie. Uroczystość Trzech Króli rozpocznie uroczysta Msza Święta, która odbędzie się o godz. 11:00 w kościele pw. Świętej Rodziny w Piekarach Śląskich. Tuż po Mszy, o godz. 12:00 zaplanowany został wymarsz barwnego pochodu, mającego przejść ulicami miasta aż do żywej szopki przy piekarskiej Bazylice. Nieodzownym elementem orszaku jest wspólne, radosne kolędowanie tysięcy mieszkańców, którzy podążają za postaciami Trzech Króli ubranymi w piękne stroje. Następnie w piekarskim Betlejem oddają oni pokłon i wręczają dary Dzieciątku.  W czasie niedzielnego orszaku wolontariusze będą rozdawali uczestnikom korony, śpiewniki oraz nalepki. Prowadzona będzie również publiczna zbiórka pieniędzy, by pomóc najbardziej potrzebującym, ubogim rodzinom. Oprawę muzyczną podczas wydarzenia zapewni Stowarzyszenie Muzyczno-Kulturalne Górnicza Orkiestra Dęta “Piekary-Julian”, która wspiera wydarzenie od wielu lat. Wydarzenie honorowym patronatem objęła Prezydent Miasta Piekary Śląskie Sława Umińska-Duraj. The post Orszak Trzech Króli przejdzie ulicami Piekar Śląskich appeared first on Urząd Miasta.

Pełna treść wiadomości na: piekary.pl/?p=335238/
piekary.pl, Źródło artykułu: piekary.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
piekary śląskie

Piekary Śląskie - miasto na prawach powiatu znajduje się w województwie śląskim (położone w południowej części Wyżyny Śląskiej). Położone jest nad rzeką Brynicą. Liczba ludności to około 54 tys.

Miasto jest celem pielgrzymek. Wszystko za sprawą obrazu Matki Boskiej Piekarskiej. Stanowi on jeden z głównych ośrodków kultu maryjnego w naszym kraju. Wśród innych obiektów sakralnych w mieście odnajdziemy zabytkowe kościoły, kompleksy kaplic i Bazylikę Najświętszej Marii Panny i św. Bartłomieja. Stanowi ona wizytówkę Piekar Śląskich. Miasto posiada bogate tradycje górnicze i hutnicze. Pierwsze wydobycie galmanu ruszyło tu już w 1704 roku. Miasto kopalń i hut oferuje liczne imprezy kulturalne z Dniami Miasta na czele. Turystów czeka mnóstwo atrakcji na szlaku Husarii Polskiej, Powstańców Śląskich, Tysiąclecia, Historii Górnictwa Górnośląskiego. Na tym pierwszym kroczyć będziemy trasą przemarszu wojsk polskich udających się na odsiecz Wiednia. Żeby zobaczyć te wszystkie wspaniałości, do miasta trzeba najpierw dojechać, umożliwia to autostrada A1, droga krajowa nr 94 i wojewódzka 911.  

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola