Belka
Wtorek, 11 Grudnia 2018   imieniny: Waldemar, Damazy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Nowy sprzęt do badań USG dzięki 1%, który przekazali mieszkańcy!

Data publikacji: 2018-10-09, Data modyfikacji: 2018-10-11
A A AWydrukDrukuj  
 
Przychodnia Rejonowa nr 1 przy ul. Piłsudskiego zyskała nowy sprzęt do wykonywania badań USG. Od dziś możliwe będzie wczesne wykrywanie nawet najdrobniejszych zmian. Urządzenie to zostało zakupione dzięki przekazanemu przez mieszkańców 1% podatku na Piekarskie Centrum Medyczne. Nowy ultrasonograf wykorzystuje zaawansowane technologie, wcześniej stosowane tylko w aparatach najwyższej klasy. Znacznie lepsze możliwości wizualizacji zapewniają skuteczną i efektywną diagnostykę pacjenta. – Sprzęt jest tak dobry, że wykrywa najdrobniejsze zmiany. Jeżeli wykrywa się zmiany nawet te drobne to jest szansa, że diagnoza i leczenie będą o wiele szybsze i o to nam chodziło – tłumaczy lek. med. Klaudia Kazyk, Kierownik Komórki Przychodni Rejonowej nr 1, specjalista chorób wewnętrznych. W czasie uroczystego przekazania sprzętu, które odbyło się 8 października w Przychodni Rejonowej nr 1, obecni byli: Prezydent Piekar Śląskich Sława Umińska-Duraj, Teresa Przygoda – Dyrektor Stowarzyszenia Narodowego Funduszu Ochrony Zdrowia w Katowicach, lek. med. Klaudia Kazyk – Kierownik Komórki Przychodni Rejonowej nr 1, Prezes Piekarskiego Centrum Medycznego Zbigniew Żołnierczyk oraz pracownicy jednostki. To nie pierwszy raz, kiedy z pieniędzy przekazanych przez mieszkańców Piekar Śląskich, Piekarskie Centrum Medyczne otrzymuje nowoczesny sprzęt. Na początku czerwca ubiegłego roku piekarska lecznica otrzymała sprzęt na oddział ginekologii i położnictwa. Stanowisko do pielęgnacji noworodków warte ponad 15 tys złotych udało się zakupić dzięki hojności mieszkańców, którzy przekazali datki w ramach społecznej akcji „Babcia Mama Wnuk”. Na początku 2017 roku dzięki przekazanemu 1% podatku Szpital Miejski zyskał pięć rowerów do rehabilitacji kardiologicznej.     The post Nowy sprzęt do badań USG dzięki 1%, który przekazali mieszkańcy! appeared first on Urząd Miasta.

Pełna treść wiadomości na: piekary.pl/?p=323924/
piekary.pl, Źródło artykułu: piekary.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
piekary śląskie

Piekary Śląskie - miasto na prawach powiatu znajduje się w województwie śląskim (położone w południowej części Wyżyny Śląskiej). Położone jest nad rzeką Brynicą. Liczba ludności to około 54 tys.

Miasto jest celem pielgrzymek. Wszystko za sprawą obrazu Matki Boskiej Piekarskiej. Stanowi on jeden z głównych ośrodków kultu maryjnego w naszym kraju. Wśród innych obiektów sakralnych w mieście odnajdziemy zabytkowe kościoły, kompleksy kaplic i Bazylikę Najświętszej Marii Panny i św. Bartłomieja. Stanowi ona wizytówkę Piekar Śląskich. Miasto posiada bogate tradycje górnicze i hutnicze. Pierwsze wydobycie galmanu ruszyło tu już w 1704 roku. Miasto kopalń i hut oferuje liczne imprezy kulturalne z Dniami Miasta na czele. Turystów czeka mnóstwo atrakcji na szlaku Husarii Polskiej, Powstańców Śląskich, Tysiąclecia, Historii Górnictwa Górnośląskiego. Na tym pierwszym kroczyć będziemy trasą przemarszu wojsk polskich udających się na odsiecz Wiednia. Żeby zobaczyć te wszystkie wspaniałości, do miasta trzeba najpierw dojechać, umożliwia to autostrada A1, droga krajowa nr 94 i wojewódzka 911.  

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola