Belka
Wtorek, 11 Grudnia 2018   imieniny: Waldemar, Damazy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Nietypowy koncert profilaktyczny w OK “Andaluzja"

Data publikacji: 2018-11-30, Data modyfikacji: 2018-12-01
A A AWydrukDrukuj  
 
28 listopada w Ośrodku Kultury “Andaluzja” odbyły się dwa koncerty profilaktyczne pt. „Dopalacze – zabijacze” w wykonaniu zespołu rockowego POZIOM 600. Tematem koncertów była profilaktyka uzależnień. W tekstach zaprezentowanych przez zespół POZIOM 600 wplecione zostały sugestywne informacje słowne dotyczące konsekwencji i niebezpieczeństw płynących z zażywania tzw. dopalaczy. Autorskie piosenki zawierają skierowane do młodych ludzi pytania o sens życia, priorytety, życiową postawę, a także miejsce w społeczności, w której żyją i tworzą. Oprócz dzielenia się wiedzą i doświadczeniem z zakresu profilaktyki uzależnień, solista zespołu przekazał swoje doświadczenia w słowach piosenek. Dostarczenie informacji o skutkach palenia tytoniu, picia alkoholu, odurzania się narkotykami lub zażywania dopalaczy ma spowodować zmianę postaw i w konsekwencji niepodejmowanie zachowań ryzykownych. Ta niezwykle ciekawa forma przekazu spotkała się z aprobatą ponad 400 uczniów klas VIII piekarskich szkół podstawowych, którzy przybyli na koncerty. Organizatorem sfinansowanych z budżetu miasta koncertów było Biuro Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miasta. The post Nietypowy koncert profilaktyczny w OK “Andaluzja” appeared first on Urząd Miasta.

Pełna treść wiadomości na: piekary.pl/?p=330937/
piekary.pl, Źródło artykułu: piekary.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
piekary śląskie

Piekary Śląskie - miasto na prawach powiatu znajduje się w województwie śląskim (położone w południowej części Wyżyny Śląskiej). Położone jest nad rzeką Brynicą. Liczba ludności to około 54 tys.

Miasto jest celem pielgrzymek. Wszystko za sprawą obrazu Matki Boskiej Piekarskiej. Stanowi on jeden z głównych ośrodków kultu maryjnego w naszym kraju. Wśród innych obiektów sakralnych w mieście odnajdziemy zabytkowe kościoły, kompleksy kaplic i Bazylikę Najświętszej Marii Panny i św. Bartłomieja. Stanowi ona wizytówkę Piekar Śląskich. Miasto posiada bogate tradycje górnicze i hutnicze. Pierwsze wydobycie galmanu ruszyło tu już w 1704 roku. Miasto kopalń i hut oferuje liczne imprezy kulturalne z Dniami Miasta na czele. Turystów czeka mnóstwo atrakcji na szlaku Husarii Polskiej, Powstańców Śląskich, Tysiąclecia, Historii Górnictwa Górnośląskiego. Na tym pierwszym kroczyć będziemy trasą przemarszu wojsk polskich udających się na odsiecz Wiednia. Żeby zobaczyć te wszystkie wspaniałości, do miasta trzeba najpierw dojechać, umożliwia to autostrada A1, droga krajowa nr 94 i wojewódzka 911.  

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola