Belka
Czwartek, 25 Kwietnia 2024   imieniny: Marek, Jarosław, Wasyl
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Konferencja naukowa "Spotkanie z nauką" dla dyrektorów i nauczycieli.

Data publikacji: 2018-10-17, Data modyfikacji: 2018-10-19
A A AWydrukDrukuj  
 
Akademicki Zespół Szkół i Młodzieżowy Dom Kultury nr 2 zapraszają dyrektorów, nauczycieli przyrody, biologii i geografii na konferencję naukową pt „Spotkanie z nauką”. Spotkanie to odbędzie się 19 października o godzinie 10:00 a poprowadzi je dr Andrzej Boczarowski – paleontolog, geolog, kustosz muzealny, grafik, programista, projektant a także współtwórca Jura Parków i muzeów dotyczących prehistorii w Polsce i w innych krajach. Na zakończenie każdy uczestnik otrzyma zaświadczenie potwierdzające udział w konferencji.   Harmonogram konferencji: 10:00-12:00 – Spektakl popularnonaukowy „Sfery Świata” 12:00-12:30 – przerwa 12:30-14:00 – Spektakl popularnonaukowy „Przepis na dinozaura”     The post Konferencja naukowa „Spotkanie z nauką” dla dyrektorów i nauczycieli. appeared first on Urząd Miasta.

Pełna treść wiadomości na: piekary.pl/?p=325564/
piekary.pl, Źródło artykułu: piekary.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
piekary śląskie

Piekary Śląskie - miasto na prawach powiatu znajduje się w województwie śląskim (położone w południowej części Wyżyny Śląskiej). Położone jest nad rzeką Brynicą. Liczba ludności to około 54 tys.

Miasto jest celem pielgrzymek. Wszystko za sprawą obrazu Matki Boskiej Piekarskiej. Stanowi on jeden z głównych ośrodków kultu maryjnego w naszym kraju. Wśród innych obiektów sakralnych w mieście odnajdziemy zabytkowe kościoły, kompleksy kaplic i Bazylikę Najświętszej Marii Panny i św. Bartłomieja. Stanowi ona wizytówkę Piekar Śląskich. Miasto posiada bogate tradycje górnicze i hutnicze. Pierwsze wydobycie galmanu ruszyło tu już w 1704 roku. Miasto kopalń i hut oferuje liczne imprezy kulturalne z Dniami Miasta na czele. Turystów czeka mnóstwo atrakcji na szlaku Husarii Polskiej, Powstańców Śląskich, Tysiąclecia, Historii Górnictwa Górnośląskiego. Na tym pierwszym kroczyć będziemy trasą przemarszu wojsk polskich udających się na odsiecz Wiednia. Żeby zobaczyć te wszystkie wspaniałości, do miasta trzeba najpierw dojechać, umożliwia to autostrada A1, droga krajowa nr 94 i wojewódzka 911.  

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola