Belka
Poniedziałek, 21 Stycznia 2019   imieniny: Agnieszka, Inez, Jarosław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

KONCERT NOWOROCZNY

Data publikacji: 2019-01-11, Data modyfikacji: 2019-01-14
A A AWydrukDrukuj  
 
3 stycznia  odbył się niezwykły Koncert Noworoczny pod hasłem “Zatrzymać czas”. Przybyli goście mogli obejrzeć fantastyczne popisy taneczne, wysłuchać oryginalnych występów wokalnych, a przede wszystkim spędzić czas w radosnej atmosferze noworocznej. Tego wieczoru na scenie mogliśmy podziwiać nie tylko uczniów “Jedenastki”, ale także nauczycieli i katechetów.  Ich wspólne widowisko odniosło niezaprzeczalny sukces, a jednocześnie zatarło międzypokoleniową granicę i sprawiło, że choć na chwilę “czas stanął w miejscu”. W trakcie koncertu nastąpiło także uroczyste odsłonięcie tablicy poświęconej Mateuszowi Kusowi – absolwentowi szkoły, zawodnikowi kadry narodowej w piłce ręcznej. Odsłonięcia tego dokonały Prezydent Miasta Piekary Śląskie Sława Umińska-Duraj, sprawująca honorowy patronat nad całym wydarzeniem, wraz z Dyrektor  Barbarą Gorawską. W tej pamiętnej chwili udział wzięli także: rodzice Mateusza Kusa (który nie mógł niestety pojawić się na wydarzeniu osobiście), Przewodniczący Komisji Edukacji, Kultury i Sportu Łukasz Ściebiorowski, a także przedstawiciele Komendy Miejskiej Policji w Piekarach Śląskich.

Pełna treść wiadomości na: msp11piekary.edupage.org//news/#535
msp11piekary.edupage.org, Źródło artykułu: msp11piekary.edupage.org
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
piekary śląskie

Piekary Śląskie - miasto na prawach powiatu znajduje się w województwie śląskim (położone w południowej części Wyżyny Śląskiej). Położone jest nad rzeką Brynicą. Liczba ludności to około 54 tys.

Miasto jest celem pielgrzymek. Wszystko za sprawą obrazu Matki Boskiej Piekarskiej. Stanowi on jeden z głównych ośrodków kultu maryjnego w naszym kraju. Wśród innych obiektów sakralnych w mieście odnajdziemy zabytkowe kościoły, kompleksy kaplic i Bazylikę Najświętszej Marii Panny i św. Bartłomieja. Stanowi ona wizytówkę Piekar Śląskich. Miasto posiada bogate tradycje górnicze i hutnicze. Pierwsze wydobycie galmanu ruszyło tu już w 1704 roku. Miasto kopalń i hut oferuje liczne imprezy kulturalne z Dniami Miasta na czele. Turystów czeka mnóstwo atrakcji na szlaku Husarii Polskiej, Powstańców Śląskich, Tysiąclecia, Historii Górnictwa Górnośląskiego. Na tym pierwszym kroczyć będziemy trasą przemarszu wojsk polskich udających się na odsiecz Wiednia. Żeby zobaczyć te wszystkie wspaniałości, do miasta trzeba najpierw dojechać, umożliwia to autostrada A1, droga krajowa nr 94 i wojewódzka 911.  

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola