Belka
Wtorek, 11 Grudnia 2018   imieniny: Waldemar, Damazy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Kolejne spotkanie Rady Seniorów

Data publikacji: 2018-10-11, Data modyfikacji: 2018-10-13
A A AWydrukDrukuj  
 
Piekarska Rada Seniorów, której zadaniem jest m.in. aktywizowanie osób starszych i proponowanie korzystnych dla nich inicjatyw, aktywnie działa na terenie naszego miasta. W poniedziałek, 8 października, w Centrum Usług Społecznych radni podsumowali półmetek swojej działalności. Rada Seniorów to przedstawiciele mieszkańców, organizacji i podmiotów działających na rzecz osób starszych. Dziś, piekarscy radni w obecnym składzie są na półmetku swojej kadencji, dlatego sesja ta poświęcona była podsumowaniu działań radnych i planach na najbliższe miesiące. Na spotkanie zaproszona została Prezydent Miasta Sława Umińska-Duraj, która opowiedziała także o planowanych zmianach oraz inwestycjach, które dodatkowo zachęcą seniorów do aktywności. Dotychczasowe działania piekarskiej Rady Seniorów podsumowała przewodnicząca Halina Obrębska-Hibner. W ostatnich miesiącach piekarscy radni podjęli wiele działań, których celem jest poprawa sytuacji osób starszych w naszym mieście. Piekarscy radni nawiązali współpracę z Krajowym Instytutem Gospodarki Senioralnej włączając się w ogólnopolską kampanię “Senior Znaczy Szacunek”, a także program “Ogólnopolska Karta Seniora”, czy miejską akcję edukacyjną “Bezpieczny odblask”. Radni wspierają inicjatywy skierowane dla seniorów – bezpłatne badania czy szczepienia dla mieszkańców w wieku 65+, jak również współpracują z miejskimi służbami mundurowymi, jak również z instytucjami kulturalnymi i sportowymi. Oprócz aktywnego udziału w licznych szkoleniach dotyczących aktywizacji osób starszych, integracji społecznej, radni biorą udział w spotkaniach dotyczących pozyskiwania środków finansowych na skuteczną działalność rad seniorów, Forach Rad Seniorów Województwa Śląskiego czy Seminarium Ogólnopolskiego Porozumienia o współpracy Rad Seniorów.   The post Kolejne spotkanie Rady Seniorów appeared first on Urząd Miasta.

Pełna treść wiadomości na: piekary.pl/?p=324256/
piekary.pl, Źródło artykułu: piekary.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
piekary śląskie

Piekary Śląskie - miasto na prawach powiatu znajduje się w województwie śląskim (położone w południowej części Wyżyny Śląskiej). Położone jest nad rzeką Brynicą. Liczba ludności to około 54 tys.

Miasto jest celem pielgrzymek. Wszystko za sprawą obrazu Matki Boskiej Piekarskiej. Stanowi on jeden z głównych ośrodków kultu maryjnego w naszym kraju. Wśród innych obiektów sakralnych w mieście odnajdziemy zabytkowe kościoły, kompleksy kaplic i Bazylikę Najświętszej Marii Panny i św. Bartłomieja. Stanowi ona wizytówkę Piekar Śląskich. Miasto posiada bogate tradycje górnicze i hutnicze. Pierwsze wydobycie galmanu ruszyło tu już w 1704 roku. Miasto kopalń i hut oferuje liczne imprezy kulturalne z Dniami Miasta na czele. Turystów czeka mnóstwo atrakcji na szlaku Husarii Polskiej, Powstańców Śląskich, Tysiąclecia, Historii Górnictwa Górnośląskiego. Na tym pierwszym kroczyć będziemy trasą przemarszu wojsk polskich udających się na odsiecz Wiednia. Żeby zobaczyć te wszystkie wspaniałości, do miasta trzeba najpierw dojechać, umożliwia to autostrada A1, droga krajowa nr 94 i wojewódzka 911.  

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola