Belka
Wtorek, 11 Grudnia 2018   imieniny: Waldemar, Damazy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Kolejna akcja poboru krwi już w niedzielę!

Data publikacji: 2018-10-05, Data modyfikacji: 2018-10-08
A A AWydrukDrukuj  
 
W niedzielę, 7 września honorowi dawcy krwi po raz kolejny będą mieli okazję podzielić się cząstką siebie. Mobilny punkt poboru stanie przy Parafii Św. Rodziny w Piekarach Śląskich – ul. Konstytucji 3 Maja 36. Krwiobus będzie czekał na potencjalnych dawców od godziny 9.00 do 13.00. Ratującej życie krwi nie da się w pełni zastąpić żadnym farmakologicznym odpowiednikiem, dlatego tak ważne jest wspieranie idei honorowego krwiodawstwa. Czas wakacji był okresem, podczas którego częściej niż w innych porach roku dochodziło do niebezpiecznych wypadków, a tym samym w szpitalach wzrastało zapotrzebowanie na krew. Organizator akcji – Klub Honorowych Dawców Krwi KWK “Julian” działający na terenie Piekar Śląskich, serdecznie zaprasza wszystkich do wsparcia idei honorowego krwiodawstwa i podzielenia się cząstką siebie. Przypominamy, że aby oddać krew, należy mieć ukończone 18 lat, ważyć powyżej 50 kg, cieszyć się dobrym zdrowiem i posiadać przy sobie dowód osobisty lub inny dokument tożsamości ze zdjęciem. Najważniejsze jednak są dobre intencje oraz chęć niesienia pomocy innym. Każdy z nas może przyczynić się do uratowania zdrowia, a nawet życia, oddając zaledwie 450 ml krwi. The post Kolejna akcja poboru krwi już w niedzielę! appeared first on Urząd Miasta.

Pełna treść wiadomości na: piekary.pl/?p=323033/
piekary.pl, Źródło artykułu: piekary.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
piekary śląskie

Piekary Śląskie - miasto na prawach powiatu znajduje się w województwie śląskim (położone w południowej części Wyżyny Śląskiej). Położone jest nad rzeką Brynicą. Liczba ludności to około 54 tys.

Miasto jest celem pielgrzymek. Wszystko za sprawą obrazu Matki Boskiej Piekarskiej. Stanowi on jeden z głównych ośrodków kultu maryjnego w naszym kraju. Wśród innych obiektów sakralnych w mieście odnajdziemy zabytkowe kościoły, kompleksy kaplic i Bazylikę Najświętszej Marii Panny i św. Bartłomieja. Stanowi ona wizytówkę Piekar Śląskich. Miasto posiada bogate tradycje górnicze i hutnicze. Pierwsze wydobycie galmanu ruszyło tu już w 1704 roku. Miasto kopalń i hut oferuje liczne imprezy kulturalne z Dniami Miasta na czele. Turystów czeka mnóstwo atrakcji na szlaku Husarii Polskiej, Powstańców Śląskich, Tysiąclecia, Historii Górnictwa Górnośląskiego. Na tym pierwszym kroczyć będziemy trasą przemarszu wojsk polskich udających się na odsiecz Wiednia. Żeby zobaczyć te wszystkie wspaniałości, do miasta trzeba najpierw dojechać, umożliwia to autostrada A1, droga krajowa nr 94 i wojewódzka 911.  

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola