Belka
Poniedziałek, 21 Stycznia 2019   imieniny: Agnieszka, Inez, Jarosław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

III sesja Rady Miasta Piekary Śląskie za nami

Data publikacji: 2018-12-20, Data modyfikacji: 2018-12-22
A A AWydrukDrukuj  
 
Dziś, 20 grudnia w Ośrodku Kultury “Andaluzja” odbyła się przedświąteczna III sesja Rady Miasta Piekary Śląskie. Była ona okazją do zapoznania się z informacją o stanie środowiska w województwie śląskim w roku 2017, podjęciem przed radnych uchwał dotyczących m.in. zmian w budżecie miasta, a także złożenia życzeń świątecznych. Po otwarciu i przedstawieniu porządku obrad, Przewodniczący Rady Miasta Tomasz Wesołowski przedstawił informację o działalności Rady Miasta za okres międzysesyjny. Podczas dzisiejszej sesji radni pozytywnie rozpatrzyli projekty uchwał m.in. w sprawie zmian w budżecie miasta na rok 2018 oraz zwolnienia z podatku od nieruchomości w ramach pomocy de minimis nieruchomości położonych w Piekarach Śląskich pomiędzy ulicami Podmiejską, Pod Lipami i drogą wojewódzką 911, a także przy ul. Karola Miarki. Gościem dzisiejszej sesji był Naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Gospodarki Odpadami Stanisław Jarząbek, który podsumował badania dotyczące stanu środowiska w województwie śląskim w roku 2017, a także i odpowiedział na pytania radnych. Badania te przeprowadzone zostały przez Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Katowicach. Sesja była również okazją do złożenia życzeń świątecznych, które przekazał radnym i ich rodzinom Przewodniczący Rady Miasta Tomasz Wesołowski. W imieniu Prezydent Miasta Sławy Umińskiej-Duraj, bożonarodzeniowe życzenia z okazji nadchodzących Świąt oraz Nowego Roku złożył Wiceprezydent Paweł Słota. Serdeczne słowa skierowali także: Bożena Boczek, Małgorzata Gruszczyk oraz Wiceprzewodniczący Rady Miasta Zenon Przywara. The post III sesja Rady Miasta Piekary Śląskie za nami appeared first on Urząd Miasta.

Pełna treść wiadomości na: piekary.pl/?p=334330/
piekary.pl, Źródło artykułu: piekary.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
piekary śląskie

Piekary Śląskie - miasto na prawach powiatu znajduje się w województwie śląskim (położone w południowej części Wyżyny Śląskiej). Położone jest nad rzeką Brynicą. Liczba ludności to około 54 tys.

Miasto jest celem pielgrzymek. Wszystko za sprawą obrazu Matki Boskiej Piekarskiej. Stanowi on jeden z głównych ośrodków kultu maryjnego w naszym kraju. Wśród innych obiektów sakralnych w mieście odnajdziemy zabytkowe kościoły, kompleksy kaplic i Bazylikę Najświętszej Marii Panny i św. Bartłomieja. Stanowi ona wizytówkę Piekar Śląskich. Miasto posiada bogate tradycje górnicze i hutnicze. Pierwsze wydobycie galmanu ruszyło tu już w 1704 roku. Miasto kopalń i hut oferuje liczne imprezy kulturalne z Dniami Miasta na czele. Turystów czeka mnóstwo atrakcji na szlaku Husarii Polskiej, Powstańców Śląskich, Tysiąclecia, Historii Górnictwa Górnośląskiego. Na tym pierwszym kroczyć będziemy trasą przemarszu wojsk polskich udających się na odsiecz Wiednia. Żeby zobaczyć te wszystkie wspaniałości, do miasta trzeba najpierw dojechać, umożliwia to autostrada A1, droga krajowa nr 94 i wojewódzka 911.  

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola