Belka
Wtorek, 11 Grudnia 2018   imieniny: Waldemar, Damazy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

II sesja Rady Miasta Piekary Śląskie

Data publikacji: 2018-12-02, Data modyfikacji: 2018-12-04
A A AWydrukDrukuj  
 
W piątek, 30 listopada, w Ośrodku Kultury Andaluzja przy ulicy Oświęcimskiej 45, odbyła się II sesja Rady Miasta Piekary Śląskie. Podczas jej obrad piekarscy radni podjęli 34 projekty uchwał, dotyczące m.in. powołania komisji i ustalenia ich składu osobowego. Sesja rozpoczęła się punktualnie o godzinie 9:00. W jej obradach, jak zawsze, uczestniczyć mogli nie tylko Radni Rady Miasta, ale także wszystkie zainteresowane osoby. Po przedstawieniu i przyjęciu porządku obrad, przybliżona została informacja Prezydenta z działalności Urzędu Miasta za okres międzysesyjny. Kolejnym punktem spotkania było rozpatrzenie przekazanych projektów uchwał oraz poddanie ich pod głosowanie. Wśród podjętych projektów znalazły się m.in. projekt uchwały dotyczący powołania Komisji Rewizyjnej Rady Miasta Piekary Śląskie i ustalenia zakresu jej działań, projekt uchwały w sprawie wyboru koordynatora do spraw współpracy z Młodzieżową Radą Miasta, a także projekt uchwały w sprawie utworzenia Centrum Administracyjnego Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Piekarach Śląskich. Końcowe punkty zawarte w porządku obrad uwzględniały czas na zawiadomienia i komunikaty oraz interpelacje, wnioski i wolne głosy radnych. Pełną listę projektów uchwał, które rozpatrzone zostały podczas minionej sesji, znaleźć można na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Miasta Piekary Śląskie pod adresem: www.bip.piekary.pl.   The post II sesja Rady Miasta Piekary Śląskie appeared first on Urząd Miasta.

Pełna treść wiadomości na: piekary.pl/?p=331084/
piekary.pl, Źródło artykułu: piekary.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
piekary śląskie

Piekary Śląskie - miasto na prawach powiatu znajduje się w województwie śląskim (położone w południowej części Wyżyny Śląskiej). Położone jest nad rzeką Brynicą. Liczba ludności to około 54 tys.

Miasto jest celem pielgrzymek. Wszystko za sprawą obrazu Matki Boskiej Piekarskiej. Stanowi on jeden z głównych ośrodków kultu maryjnego w naszym kraju. Wśród innych obiektów sakralnych w mieście odnajdziemy zabytkowe kościoły, kompleksy kaplic i Bazylikę Najświętszej Marii Panny i św. Bartłomieja. Stanowi ona wizytówkę Piekar Śląskich. Miasto posiada bogate tradycje górnicze i hutnicze. Pierwsze wydobycie galmanu ruszyło tu już w 1704 roku. Miasto kopalń i hut oferuje liczne imprezy kulturalne z Dniami Miasta na czele. Turystów czeka mnóstwo atrakcji na szlaku Husarii Polskiej, Powstańców Śląskich, Tysiąclecia, Historii Górnictwa Górnośląskiego. Na tym pierwszym kroczyć będziemy trasą przemarszu wojsk polskich udających się na odsiecz Wiednia. Żeby zobaczyć te wszystkie wspaniałości, do miasta trzeba najpierw dojechać, umożliwia to autostrada A1, droga krajowa nr 94 i wojewódzka 911.  

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola