Belka
Poniedziałek, 21 Stycznia 2019   imieniny: Agnieszka, Inez, Jarosław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

I Rajd “Szlakiem Bohaterów II RP"

Data publikacji: 2018-10-26, Data modyfikacji: 2018-10-28
A A AWydrukDrukuj  
 
25 października uczniowie klasy 1 A Szkoły Branżowej I Stopnia im. Stanisława Ligonia w Zespole Szkół Techniczno-Zawodowych w Piekarach Śląskich, w ramach szkolnych obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, odwiedzili Katowice. I Rajd „Szlakiem Bohaterów II RP” – tak uczniowie i nauczyciele piekarskiego ZSTZ nazwali akcję, która wpisuje się w szkolne obchody 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Wczoraj uczniowie placówki odwiedzili Katowice. Najważniejszymi punktami na trasie wędrówki “Szlakiem Bohaterów II RP” po stolicy województwa były: Plac Wolności (gdzie w okresie międzywojennym wzniesiono pomnik Poległych Powstańców Śląskich); dawny Dom Powstańca Śląskiego; Pomnik Ofiar Katynia; pomnik Wojciecha Korfantego; gmach Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego; pomnik Józefa Piłsudskiego; grób Wojciecha Korfantego na cmentarzu przy ulicy Francuskiej; budynek Akademii Muzycznej (pierwsza siedziba Sejmu Śląskiego). To kolejna, tuż po sadzeniu Dębu Niepodległości, akcja przygotowana przez nauczycieli historii wchodząca w skład  szkolnych obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Placówka planuje kolejne wydarzenia upamiętniające ten wyjątkowy rok. www.zstz.piekary.pl The post I Rajd “Szlakiem Bohaterów II RP” appeared first on Urząd Miasta.

Pełna treść wiadomości na: piekary.pl/?p=326483/
piekary.pl, Źródło artykułu: piekary.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
piekary śląskie

Piekary Śląskie - miasto na prawach powiatu znajduje się w województwie śląskim (położone w południowej części Wyżyny Śląskiej). Położone jest nad rzeką Brynicą. Liczba ludności to około 54 tys.

Miasto jest celem pielgrzymek. Wszystko za sprawą obrazu Matki Boskiej Piekarskiej. Stanowi on jeden z głównych ośrodków kultu maryjnego w naszym kraju. Wśród innych obiektów sakralnych w mieście odnajdziemy zabytkowe kościoły, kompleksy kaplic i Bazylikę Najświętszej Marii Panny i św. Bartłomieja. Stanowi ona wizytówkę Piekar Śląskich. Miasto posiada bogate tradycje górnicze i hutnicze. Pierwsze wydobycie galmanu ruszyło tu już w 1704 roku. Miasto kopalń i hut oferuje liczne imprezy kulturalne z Dniami Miasta na czele. Turystów czeka mnóstwo atrakcji na szlaku Husarii Polskiej, Powstańców Śląskich, Tysiąclecia, Historii Górnictwa Górnośląskiego. Na tym pierwszym kroczyć będziemy trasą przemarszu wojsk polskich udających się na odsiecz Wiednia. Żeby zobaczyć te wszystkie wspaniałości, do miasta trzeba najpierw dojechać, umożliwia to autostrada A1, droga krajowa nr 94 i wojewódzka 911.  

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola