Belka
Wtorek, 11 Grudnia 2018   imieniny: Waldemar, Damazy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Honorowi Dawcy Krwi PCK od 60 lat ratują ludzkie życie

Data publikacji: 2018-11-19, Data modyfikacji: 2018-11-20
A A AWydrukDrukuj  
 
Już od 60 lat Honorowi Dawcy Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża dzielą się cząstką siebie. Z tej okazji 19 listopada w Zespole Szkół nr 1 w Piekarach Śląskich odbyło się spotkanie Honorowych Krwiodawców, podczas którego podziękowano darczyńcom krwi ratującej życie za ich ofiarność i chęć pomagania innym. Ratującej życie krwi nie da się w pełni zastąpić żadnym farmakologicznym odpowiednikiem, dlatego tak ważne jest wspieranie zbiórek krwi. Polski Czerwony Krzyż czyni to od roku 1958. To właśnie ten rok uznaje się za początek działań zmierzających do pozyskania jak największej ilości bezcennego daru, jakim jest krew.  Spotkanie było okazją do uhonorowania odznaczeniami zasłużonych Dawców Krwi oraz propagatorów idei krwiodawstwa. Wśród honorowych dawców, którzy zostali wyróżnieni pamiątkowymi medalami, znalazła się m.in Prezydent Miasta Sława Umińska-Duraj, która od lat regularnie oddaje krew ratując życie innym. W spotkaniu uczestniczyła Monika Rudy – Kierownik Biura Zdrowia i Spraw Społecznych, która w imieniu Prezydent Miasta odebrała pamiątkowy medal. The post Honorowi Dawcy Krwi PCK od 60 lat ratują ludzkie życie appeared first on Urząd Miasta.

Pełna treść wiadomości na: piekary.pl/?p=329272/
piekary.pl, Źródło artykułu: piekary.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
piekary śląskie

Piekary Śląskie - miasto na prawach powiatu znajduje się w województwie śląskim (położone w południowej części Wyżyny Śląskiej). Położone jest nad rzeką Brynicą. Liczba ludności to około 54 tys.

Miasto jest celem pielgrzymek. Wszystko za sprawą obrazu Matki Boskiej Piekarskiej. Stanowi on jeden z głównych ośrodków kultu maryjnego w naszym kraju. Wśród innych obiektów sakralnych w mieście odnajdziemy zabytkowe kościoły, kompleksy kaplic i Bazylikę Najświętszej Marii Panny i św. Bartłomieja. Stanowi ona wizytówkę Piekar Śląskich. Miasto posiada bogate tradycje górnicze i hutnicze. Pierwsze wydobycie galmanu ruszyło tu już w 1704 roku. Miasto kopalń i hut oferuje liczne imprezy kulturalne z Dniami Miasta na czele. Turystów czeka mnóstwo atrakcji na szlaku Husarii Polskiej, Powstańców Śląskich, Tysiąclecia, Historii Górnictwa Górnośląskiego. Na tym pierwszym kroczyć będziemy trasą przemarszu wojsk polskich udających się na odsiecz Wiednia. Żeby zobaczyć te wszystkie wspaniałości, do miasta trzeba najpierw dojechać, umożliwia to autostrada A1, droga krajowa nr 94 i wojewódzka 911.  

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola