Belka
Piątek, 14 Grudnia 2018   imieniny: Alfred, Izydor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

"Gorzej niż w Lidlu". Kuriozum w Piekarach Śląskich – dorośli rzucili się na ukryte jajka i zepsuli

 
Piotr Rodzik 01 kwietnia 2018 To miała być urocza świąteczna zabawa. W Piekarach Śląskich dzieci miały szukać ukrytych jajek. Było ich czterysta – tak żeby każde z nich miało szansę znaleźć co najmniej kilka. Ale skończyło się na płaczu dzieci – do akcji wkroczyli bowiem dorośli, którzy rzucili się na jajka i zepsuli zabawę. "Gorzej niż na promocji w Lidlu" – kwituje całą awanturę wiceprezydent miasta Krzysztof Turzański, a internauci przypominają "chytrą babę z Radomia". Jajka ukryto na terenie miejscowego MOSIR-u. W zabawie miało wziąć udział blisko sto dzieci, czyli wypada po około cztery jajka "na głowę". Nic z tego jednak nie wyszło, bo na jajka rzucili się dorośli. "Gorzej niż na promocji w Lidlu... Dorośli mieli nie wchodzić, a to oni urządzali dantejskie sceny. Matki ciągnące dzieci, żeby było 'szybciej'. Dorośli z pełnymi koszykami, małe dzieci smutno rozglądające się za jakimś 'zapomnianym' jajkiem. Fajną imprezę i wielkanocną zabawę niezwykle łatwo popsuć. I to się chyba udało" – pisze na swoim blogu o całej zaistniałej sytuacji wiceprezydent miasta Krzysztof Turzański. I dodaje: "Przecież 400 jajek powinno spokojnie wystarczyć dla setki dzieci. Wypada po cztery na głowę. Ale 400 można podzielić także inaczej.  I jak ktoś zbiera kilkadziesiąt, to dla kogoś zabraknie – matematyka jest nieubłagana. To ZABAWA a nie zakupy. Nie wszyscy potrafią to zrozumieć. Takie czasy".Pomimo ewidentnego niewypału ratusz nie traci jednak wiary w swoją niespodziankę dla dzieciaków. Za rok ma się odbyć podobna impreza, ale lepiej przygotowana, lepiej zabezpieczona przed dorosłymi. Pod wpisem na blogu oraz pod postem na Facebooku posypały się komentarze krytykujące zarówno dorosłych, jak i organizację imprezy. "Dzieci zamiast mieć przyjemność z zabawy to wyszły z płaczem, smutne organizatorzy chcieli sprawić przyjemność dzieciom a zrobili im przykrość. A dziecko takie rzeczy szybko nie zapomina, więc smutne, że do takiej sytuacji doszło. Na różnych organizowanych zabawach jest zawsze jakiś regulamin i tak, że dorośli siedzą obserwując swoje dzieci, a dzieci biorą udział w zabawie" – zauważyła osoba podpisana jako "Mieszkaniec". Ale zdecydowanie częściej dostaje się dorosłym. "Trzy cytryny z Radomia i jajka z Piekar", "Powinno się upublicznić mordy tych idiotów", "Miały się bawić dzieciaki, a wszystko popsuli ich rodzice – cebulaki", "Radom przebity" – to niektóre komentarze. Fot. Facebook.com

 


Cstuop sruio
 
Data pliku video: 2018-04-01, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
piekary śląskie

Piekary Śląskie - miasto na prawach powiatu znajduje się w województwie śląskim (położone w południowej części Wyżyny Śląskiej). Położone jest nad rzeką Brynicą. Liczba ludności to około 54 tys.

Miasto jest celem pielgrzymek. Wszystko za sprawą obrazu Matki Boskiej Piekarskiej. Stanowi on jeden z głównych ośrodków kultu maryjnego w naszym kraju. Wśród innych obiektów sakralnych w mieście odnajdziemy zabytkowe kościoły, kompleksy kaplic i Bazylikę Najświętszej Marii Panny i św. Bartłomieja. Stanowi ona wizytówkę Piekar Śląskich. Miasto posiada bogate tradycje górnicze i hutnicze. Pierwsze wydobycie galmanu ruszyło tu już w 1704 roku. Miasto kopalń i hut oferuje liczne imprezy kulturalne z Dniami Miasta na czele. Turystów czeka mnóstwo atrakcji na szlaku Husarii Polskiej, Powstańców Śląskich, Tysiąclecia, Historii Górnictwa Górnośląskiego. Na tym pierwszym kroczyć będziemy trasą przemarszu wojsk polskich udających się na odsiecz Wiednia. Żeby zobaczyć te wszystkie wspaniałości, do miasta trzeba najpierw dojechać, umożliwia to autostrada A1, droga krajowa nr 94 i wojewódzka 911.  

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola