Belka
Poniedziałek, 10 Grudnia 2018   imieniny: Julia, Judyta, Daniel
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Akcja “AED - to proste" także w Piekarach!

Data publikacji: 2018-10-05, Data modyfikacji: 2018-10-08
A A AWydrukDrukuj  
 
W środę, 3 października pod Urzędem Miasta przy ulicy Bytomskiej, stanął namiot informacyjny przygotowany przez Powiatową Stację Sanitarno – Epidemiologiczną w Bytomiu oraz WOPR w Piekarach. Przeprowadzana w tym dniu akcja “AED – to proste” ma na celu przekazanie mieszkańcom wiedzy, która może uratować czyjeś życie. Wojciech Krawczyk wraz z Maciejem Świetlikiem pokazali przybyłym użycie defibrylatora AED. Wiedza połączona z łatwą dostępnością do defibrylatorów AED pozwoli nam wyeliminować ryzyko „nagłej śmierci sercowej” w naszym mieście – mówi Wojciech Krawczyk z piekarskiego WOPRu. Natomiast panie z Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Bytomiu zaprezentowały mieszkańcom alko i narkogogle. Uczestnicy mogli je założyć i zobaczyć jak widzi się w stanie nietrzeźwości lub po zażyciu narkotyków. Dodatkowo każdy otrzymał kartę ICE z mapą Piekar Śląskich, na której zaznaczone są miejsca z defibrylatorami. Na karcie tej można wpisać ważne informacje potrzebne w razie nagłej sytuacji zdrowotnej lub wypadku – dane kontaktowe do bliskiej osoby, choroby na które się leczymy i wszelkie inne dane odnośnie naszego zdrowia. Na odwrocie karty ICE znajdują się pomocne informacje na wypadek udzielania pierwszej pomocy. Organizowane przez nas prelekcje połączone są zawsze z zajęciami praktycznymi – każdy chętny może spróbować swoich sił w resuscytacji krążeniowo – oddechowej pod okiem fachowców. Wiedza ta jest bezcenna – zależy od niej ludzkie życie. – mówi organizator akcji Wojciech Krawczyk. Akcję wsparła Prezydent Miasta Sława Umińska-Duraj, która otrzymała swoją imienną kartę ICE i zapowiedziała, chęć udziału w kolejnych wydarzeniach prowadzonych przez WOPR.   The post Akcja “AED – to proste” także w Piekarach! appeared first on Urząd Miasta.

Pełna treść wiadomości na: piekary.pl/?p=323129/
piekary.pl, Źródło artykułu: piekary.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
piekary śląskie

Piekary Śląskie - miasto na prawach powiatu znajduje się w województwie śląskim (położone w południowej części Wyżyny Śląskiej). Położone jest nad rzeką Brynicą. Liczba ludności to około 54 tys.

Miasto jest celem pielgrzymek. Wszystko za sprawą obrazu Matki Boskiej Piekarskiej. Stanowi on jeden z głównych ośrodków kultu maryjnego w naszym kraju. Wśród innych obiektów sakralnych w mieście odnajdziemy zabytkowe kościoły, kompleksy kaplic i Bazylikę Najświętszej Marii Panny i św. Bartłomieja. Stanowi ona wizytówkę Piekar Śląskich. Miasto posiada bogate tradycje górnicze i hutnicze. Pierwsze wydobycie galmanu ruszyło tu już w 1704 roku. Miasto kopalń i hut oferuje liczne imprezy kulturalne z Dniami Miasta na czele. Turystów czeka mnóstwo atrakcji na szlaku Husarii Polskiej, Powstańców Śląskich, Tysiąclecia, Historii Górnictwa Górnośląskiego. Na tym pierwszym kroczyć będziemy trasą przemarszu wojsk polskich udających się na odsiecz Wiednia. Żeby zobaczyć te wszystkie wspaniałości, do miasta trzeba najpierw dojechać, umożliwia to autostrada A1, droga krajowa nr 94 i wojewódzka 911.  

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola