Belka
Wtorek, 11 Grudnia 2018   imieniny: Waldemar, Damazy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

100 dębów pamięci w 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości

Data publikacji: 2018-10-02, Data modyfikacji: 2018-10-05
A A AWydrukDrukuj  
 
W  piątek, 28 września, w ramach projektu „100 dębów pamięci w 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości”, w wielu piekarskich szkołach odbyło się symboliczne sadzenie drzew. Wydarzenie to nawiązuje do spontanicznej akcji społeczeństwa polskiego w latach 1918 – 1928 polegającej na sadzeniu w całym kraju drzew, głównie dębów, jako wotów dziękczynnych za przywróconą niepodległość. Piekarskich uczniów w sadzeniu dębów wsparli radni Rady Miasta, którzy chętnie włączyli się w akcję. W piątkowe przedpołudnie Natalia Ciupińska-Szoska i Andrzej Wymysło pomagali w Akademickim Zespole Szkół natomiast Łukasz Ściebiorowski – Przewodniczący Komisji Edukacji, Kultury i Sportu gościł w Zespole Szkół nr 1, a następnie wspólnie z radnym Tadeuszem Wieczorkiem odwiedzili Miejską Szkołą Podstawową nr 14 i 15. Gościem towarzyszącym podczas akcji sadzenia dębów w Miejskiej Szkoły Podstawowej nr 13 była Klaudia Franiel – radna Młodzieżowego Sejmiku Województwa Śląskiego. Sadzenie drzew poprzedzone było uroczystymi akademiami, podczas których uczczono 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem ze strony uczniów oraz nauczycieli. Każde posadzone drzewo otrzymało imię oraz swoich opiekunów. Również Dyrektorzy szkół potwierdzili chęć opiekowania się własnoręcznie zasadzonym drzewem. Akcja odbyła się pod Patronatem Honorowym Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawickiego i jest realizowana w ramach projektu „Niepodległa”.   The post 100 dębów pamięci w 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości appeared first on Urząd Miasta.

Pełna treść wiadomości na: piekary.pl/?p=322017/
piekary.pl, Źródło artykułu: piekary.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
piekary śląskie

Piekary Śląskie - miasto na prawach powiatu znajduje się w województwie śląskim (położone w południowej części Wyżyny Śląskiej). Położone jest nad rzeką Brynicą. Liczba ludności to około 54 tys.

Miasto jest celem pielgrzymek. Wszystko za sprawą obrazu Matki Boskiej Piekarskiej. Stanowi on jeden z głównych ośrodków kultu maryjnego w naszym kraju. Wśród innych obiektów sakralnych w mieście odnajdziemy zabytkowe kościoły, kompleksy kaplic i Bazylikę Najświętszej Marii Panny i św. Bartłomieja. Stanowi ona wizytówkę Piekar Śląskich. Miasto posiada bogate tradycje górnicze i hutnicze. Pierwsze wydobycie galmanu ruszyło tu już w 1704 roku. Miasto kopalń i hut oferuje liczne imprezy kulturalne z Dniami Miasta na czele. Turystów czeka mnóstwo atrakcji na szlaku Husarii Polskiej, Powstańców Śląskich, Tysiąclecia, Historii Górnictwa Górnośląskiego. Na tym pierwszym kroczyć będziemy trasą przemarszu wojsk polskich udających się na odsiecz Wiednia. Żeby zobaczyć te wszystkie wspaniałości, do miasta trzeba najpierw dojechać, umożliwia to autostrada A1, droga krajowa nr 94 i wojewódzka 911.  

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola