Belka
Wtorek, 11 Grudnia 2018   imieniny: Waldemar, Damazy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

“Młodzież zapobiega pożarom" także w Piekarach

Data publikacji: 2018-10-03, Data modyfikacji: 2018-10-05
A A AWydrukDrukuj  
 
Wtorkowe przedpołudnie w Ośrodku Kultury Andaluzja należało do przyszłych, młodych strażaków. A wszystko to za sprawą rozstrzygnięcia dwóch konkursów: plastycznego – „CZAD I OGIEŃ – OBUDŹ CZUJNOŚĆ” skierowanego do uczniów klas I – III Szkół Podstawowych oraz Turnieju Wiedzy Pożarniczej – “Młodzież zapobiega pożarom”, w którym udział mogły wziąć starsze dzieci i młodzież piekarskich szkół. Oba konkursy zostały objęte Honorowym Patronatem Prezydent Miasta Sławy Umińskiej-Duraj. Wydarzenia te mają na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. Eliminacje do wyżej wymienionych konkursów odbyły się we wrześniu i po burzliwych naradach jury wyłoniło zwycięzców. Za młodych uczestników kciuki trzymała Prezydent Miasta Sława Umińska-Duraj oraz Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Piekarach Śląskich bryg. mgr inż. Tomasz Dziechciarz, którzy wręczyli nagrody młodym laureatom. W konkursie plastycznym na podium uplasowali się: Xavier Sitko z Miejskiej Szkoły Podstawowej nr 13, Jagoda Korbel z Miejskiej Szkoły Podstawowej nr 15 oraz Kamil Szołtysik z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2.  W turnieju wiedzy pożarniczej natomiast znakomicie wypadli: Nikolas Słota z Miejskiej Szkoły Podstawowej nr 9, Krzysztof Krawczyk z Miejskiej Szkoły nr 11, a także Aleksander Krawczyk z Miejskiej Szkoły Podstawowej nr 5. The post “Młodzież zapobiega pożarom” także w Piekarach appeared first on Urząd Miasta.

Pełna treść wiadomości na: piekary.pl/?p=322910/
piekary.pl, Źródło artykułu: piekary.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
piekary śląskie

Piekary Śląskie - miasto na prawach powiatu znajduje się w województwie śląskim (położone w południowej części Wyżyny Śląskiej). Położone jest nad rzeką Brynicą. Liczba ludności to około 54 tys.

Miasto jest celem pielgrzymek. Wszystko za sprawą obrazu Matki Boskiej Piekarskiej. Stanowi on jeden z głównych ośrodków kultu maryjnego w naszym kraju. Wśród innych obiektów sakralnych w mieście odnajdziemy zabytkowe kościoły, kompleksy kaplic i Bazylikę Najświętszej Marii Panny i św. Bartłomieja. Stanowi ona wizytówkę Piekar Śląskich. Miasto posiada bogate tradycje górnicze i hutnicze. Pierwsze wydobycie galmanu ruszyło tu już w 1704 roku. Miasto kopalń i hut oferuje liczne imprezy kulturalne z Dniami Miasta na czele. Turystów czeka mnóstwo atrakcji na szlaku Husarii Polskiej, Powstańców Śląskich, Tysiąclecia, Historii Górnictwa Górnośląskiego. Na tym pierwszym kroczyć będziemy trasą przemarszu wojsk polskich udających się na odsiecz Wiednia. Żeby zobaczyć te wszystkie wspaniałości, do miasta trzeba najpierw dojechać, umożliwia to autostrada A1, droga krajowa nr 94 i wojewódzka 911.  

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola