Belka
Poniedziałek, 21 Stycznia 2019   imieniny: Agnieszka, Inez, Jarosław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

“Bal Niepodległej" w Ośrodku Kultury “Andaluzja" już 9 listopada!

Data publikacji: 2018-11-02, Data modyfikacji: 2018-11-03
A A AWydrukDrukuj  
 
Już 9 listopada w Ośrodku Kultury “Andaluzja” odbędzie się widowisko teatralno-muzyczne pt. “Bal Niepodległej”. Przedstawienie poprowadzą aktorzy – absolwenci Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu, Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. Będzie miała ona formę balu, na którym każdy z uczestników zostanie zaproszony do wspólnej zabawy. BAL NIEPODLEGŁEJ jest finałem działań kulturalnych realizowanych w Piekarach Śląskich oraz Gminie Bobrowniki przez Regionalny Instytut Kultury w Katowicach. Na przestrzeni ostatnich miesięcy w dwóch miejscowościach zrealizowano warsztaty artystyczne, m.in.: muralowe, filmowe czy muzyczne. Podczas wydarzenia, po raz pierwszy zaprezentowana zostanie wystawa pt. “Wiek Niepodległości”, pieśń patriotyczna oraz pamiętniki historii mówionej powstałe podczas warsztatów. Na terenie Piekar Śląskich oraz Gminy Bobrowniki animatorzy przeprowadzili badania, podczas których dopytywali jak mieszkańcy świętują niepodległość. W czasie trwania akcji odbyły się także prelekcje historyczne, które prowadził profesor Zygmunt Woźniczka oraz eksperci Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej (prof. M. Kisiel „Muzyka dla Niepodległej w 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości” oraz aktor Marcina Lieber “Teatralny wehikuł czasu”). Wejściówki na widowisko można odebrać 7 i 8 listopada, w godz. 8:00-20:00 w Impresariacie Ośrodka Kultury “Andaluzja”. The post “Bal Niepodległej” w Ośrodku Kultury “Andaluzja” już 9 listopada! appeared first on Urząd Miasta.

Pełna treść wiadomości na: piekary.pl/?p=326902/
piekary.pl, Źródło artykułu: piekary.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
piekary śląskie

Piekary Śląskie - miasto na prawach powiatu znajduje się w województwie śląskim (położone w południowej części Wyżyny Śląskiej). Położone jest nad rzeką Brynicą. Liczba ludności to około 54 tys.

Miasto jest celem pielgrzymek. Wszystko za sprawą obrazu Matki Boskiej Piekarskiej. Stanowi on jeden z głównych ośrodków kultu maryjnego w naszym kraju. Wśród innych obiektów sakralnych w mieście odnajdziemy zabytkowe kościoły, kompleksy kaplic i Bazylikę Najświętszej Marii Panny i św. Bartłomieja. Stanowi ona wizytówkę Piekar Śląskich. Miasto posiada bogate tradycje górnicze i hutnicze. Pierwsze wydobycie galmanu ruszyło tu już w 1704 roku. Miasto kopalń i hut oferuje liczne imprezy kulturalne z Dniami Miasta na czele. Turystów czeka mnóstwo atrakcji na szlaku Husarii Polskiej, Powstańców Śląskich, Tysiąclecia, Historii Górnictwa Górnośląskiego. Na tym pierwszym kroczyć będziemy trasą przemarszu wojsk polskich udających się na odsiecz Wiednia. Żeby zobaczyć te wszystkie wspaniałości, do miasta trzeba najpierw dojechać, umożliwia to autostrada A1, droga krajowa nr 94 i wojewódzka 911.  

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola