Belka
Poniedziałek, 10 Lutego 2025   imieniny: Elwira, Jacek, Scholastyka
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

30 lat wolności: Tak zmieniło się nasze życie. Zobaczcie...

Data publikacji: 2019-06-04, Data modyfikacji: 2019-06-05
A A AWydrukDrukuj  
 
4 czerwca 1989 - 4 czerwca 2019: minęło dokładnie 30 lat od pierwszych wolnych wyborów samorządowych. Do urn jechaliśmy maluchami lub dużymi fiatami bądź ładami po jedno- lub dwupasmówkach. Telefon mieli wybrańcy, na poczcie stały kabiny do rozmów międzymiastowych lub zagranicznych, budki telefoniczne jeszcze długo były nieodłącznym elementem miejskiego krajobrazu... Od tego czasu minęło 30 lat. Przypomnijmy sobie, jak wtedy żyliśmy. Zobaczmy, jak zmienił się nam kraj. Tego nie było w 1989 roku.

Pełna treść wiadomości na: piekaryslaskie.naszemiasto.pl/artykul/30-lat-wolnosci-tak-zmienilo-sie-nasze-zycie-zobaczcie,5152535,artgal,t,id,tm.html?kategoria=1
piekaryslaskie.naszemiasto.pl, Źródło artykułu: piekaryslaskie.naszemiasto.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
piekary śląskie

Piekary Śląskie - miasto na prawach powiatu znajduje się w województwie śląskim (położone w południowej części Wyżyny Śląskiej). Położone jest nad rzeką Brynicą. Liczba ludności to około 54 tys.

Miasto jest celem pielgrzymek. Wszystko za sprawą obrazu Matki Boskiej Piekarskiej. Stanowi on jeden z głównych ośrodków kultu maryjnego w naszym kraju. Wśród innych obiektów sakralnych w mieście odnajdziemy zabytkowe kościoły, kompleksy kaplic i Bazylikę Najświętszej Marii Panny i św. Bartłomieja. Stanowi ona wizytówkę Piekar Śląskich. Miasto posiada bogate tradycje górnicze i hutnicze. Pierwsze wydobycie galmanu ruszyło tu już w 1704 roku. Miasto kopalń i hut oferuje liczne imprezy kulturalne z Dniami Miasta na czele. Turystów czeka mnóstwo atrakcji na szlaku Husarii Polskiej, Powstańców Śląskich, Tysiąclecia, Historii Górnictwa Górnośląskiego. Na tym pierwszym kroczyć będziemy trasą przemarszu wojsk polskich udających się na odsiecz Wiednia. Żeby zobaczyć te wszystkie wspaniałości, do miasta trzeba najpierw dojechać, umożliwia to autostrada A1, droga krajowa nr 94 i wojewódzka 911.  

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola